שתף קטע נבחר

מיולי: 100 אלף שקל לרוכשי דירה בפריפריה

אטיאס יכול לחייך: הממשלה אישרה את התוכנית למתן הטבות לזוגות צעירים שרוכשים דירה ראשונה באחד מ-28 יישובים שנקבעו. ההחלטה תכנס לתוקף ב-10 ביולי

הממשלה אישרה היום (א') את תוכניתו של שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס, לתת מענקים בגובה של כ-100 אלף שקל, לזוגות צעירים מחוסרי דיור, שרוכשים דירה ראשונה בפריפריה. מדובר בכ-30 יישובים ברחבי הארץ המוגדרים כאזורי עדיפות לאומית. אטיאס אמר כי מדובר בחלק מתוכנית שנועדה לאפשר לזוגות צעירים לרכוש דירה ראשונה. 

 

ההחלטה תיכנס לתוקף ב-10 ביולי. בתוכנית כלולים היישובים אופקים, בית שאן, בועיינה-נוג'ידאת, דימונה, טבריה, חורה, ירוחם, כרמיאל, כפר מנדא, מגדל העמק, מעלות תרשיחא, יפיע, מצפה רמון, נהריה, נחף, נצרת, נצרת עילית, נתיבות, סח'נין, עכו, ערד, צפת, קרית שמונה, רהט, שדרות, חצור הגלילית, אל-סייד ושלומי.

 

לפי ההחלטה, יקבלו זוגות צעירים וחסרי דירה הטבה בשווי של כ-100 אלף שקל בממוצע. ההטבה נחלקת בין מענק של 60 אלף שקל עם רכישת הדירה וסבסוד נוסף של כ-40 אלף שקל בממוצע של עלות פיתוח הקרקע. ההטבה תינתן לזוגות מחוסרי דיור לאחר שיוציאו תעודת זכאות ממשרד השיכון, ללא כל קשר למספר הילדים במשפחה או רמת הכנסה.

 

על פי משרד השיכון, בתום ארבע שנים מיום קבלת החלטת ממשלה זו, ומדי ארבע שנים, תבחן רשימת היישובים, על פי אמות המידה שנקבעו ובמהלך ארבעת השנים הקרובות יישובים חדשים אשר יעמדו בתנאים לעיל יתווספו לרשימת הישובים לאחר שיעמדו בתנאים ויישובי ביהודה ושומרון יבחנו בנפרד בהמשך הדרך. 

 

ממשרד השיכון נמסר, כי "מטרת התוכנית היא עידוד הגירה לאזורי הפריפריה, סיוע לזוגות צעירים ועידוד הישארות אוכלוסייה באזורים אלה, תוך עידוד בנייה חדשה באזורים אלה, ביישובים בהם יש היצע גדול של קרקעות זמינות לבנייה – מה שימנע עליית מחירים בלתי מבוקרת. התוכנית מעניקה יתרון כלכלי לחסרי דירה על פני רוכשי דירות להשקעה. התוכנית צפויה להגדיל את היצע הדירות בארץ, לאור עידוד הבנייה בישובי הפריפריה".

 

"זהו יום בשורה לישובי הפריפריה ולזוגות הצעירים שיקבלו כסף ביד כדי להקל עליהם גם על ההון העצמי הנדרש", אמר היום שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס. "בתקופה הקרובה בכוונתי להגדיל את היצע הקרקעות בהיקפים רחבים, בדגש על היישובים בפריפריה, בהם לא שווקו בעשור האחרון קרקעות לבנייה רוויה בעקבות מחסור בביקושים. נתונים אלה מביאים ויביאו להקלת המחסור המתמשך בדירות מגורים ולמצוקת הדיור, בראש ובראשונה של זוגות צעירים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים