שתף קטע נבחר

HTC Sensation: מפלצת ביותר מדי מובנים

מכשיר הדגל החדש של HTC גדול, חזק להפליא ובנוי היטב. אבל הוא כבד מדי והוא זולל את הסוללה שלו בקצב מסחרר. ועדיין, זה המכשיר השני הכי טוב שתמצאו בשוק היום

<< אנחנו מסיחים את דעתכם? סליחה באמת

 

 

HTC Sensation הוא מכשיר מרשים מאוד. מכשיר דגל אמיתי לאמצע 2011, ומתחרה לגיטימי למכשירים כמו 2X של LG, אטריקס של מוטורולה וגלקסי S 2 של סמסונג. המפרט שלו דומה מ-א-ו-ד לזה של הגלקסי S II: מעבד כפול ליבה במהירות 1.2 גיגהרץ, מסך 4.3 אינץ', מצלמת 8 מגפיקסל... אבל האם כל התכונות המרשימות האלה אומרות שהוא רכישה כדאית? בואו נבדוק.

 

החומרה של הסנסציה מרשימה מאוד. הוא נאה ומעוצב ומוצק מאוד ביד. זה מכשיר שאפשר להכות איתו מישהו בראש בלי חשש לשבר במכשיר - אבל עם חשש לשבר בראש. זה עד כמה שהמכשיר כבר ומסיבי, וזה כבר פחות טוב.

 

מסך

המסך של המכשיר מעולה. רזולוציה גבוהה משמעותית משל הגלקסי ורמת בהירות גבוהה הופכים אותו לאחד המסכים הטובים בשוק. הטכנולוגיה היא אמנם LCD, ישנה יחסית, אבל המסך הזה - הוא סופר LCD! מה זה אומר? שהוא נראה טוב, אבל לא חסכוני בסוללה כמו מסך הסופר AMOLED פלוס של הגלקסי S II (כן, יצרני מכשירים אוהבים מילים כמו סופר ופלוס לתאר כל שיפור שהם מכניסים במסכים שלהם). דבר ראוי לציון נוסף בנוגע לרזולוציה: זאת רזולוציית qHD, כלומר, בדיוק רבע מהרזולוציה של טלוויזיית HD. זה אומר שתכני וידאו שממוטבים למסכים של היום נראים מצוין על המסך הקטן של הטלפון, ולא זקוקים למסגרת שחורה מעל ומתת לתוכן.

 


 


 

מעבד

לטוב ולרע, מה שמבדיל את הסנסיישן מכל המכשירים האחרים של HTC נמצא בקרביים. מעבד 1.2 גיגהרץ כפול ליבה הוא מעבד חזק מאוד ומהיר מאוד, והתוצאות בהתאם. יישומים עולים מהר ורצים בקלות. והמכשיר מצויד בסוללת 1520 מיליאמפר, שאמורה לאפשר לו לעבוד במשך יום שלם. וכאן אנו נתקלים במה שהיא אולי הבעיה הגדולה ביותר של המכשיר: הוא מחזיק שמונה שעות בשימוש בינוני עד כבד. במילים אחרות, כדאי מאוד שיהיה לכם מטען בכל מקום. וזה מאכזב, במיוחד מכיוון שבמכשירים אחרים בעלי מעבד כפול ליבה נעשתה אופטימיזציה שמאפשרת למכשיר להקל על הסוללה.

 


 

תוכנה: אנדרואיד 2.3 ו-Sense 3.0

הסנסיישן מגיע עם גרסה 2.3 של אנדרואיד, שמאפשרת ניצול סביר - אך עדיין לא מושלם, ודורות עתידיים אמורים לשפר את המצב - של המעבד כדי לאפשר פעולה מהירה יותר. אבל בעבור המשתמש, מערכת ההפעלה היא די בלתי נראית, כי הממשק שעומד מולו הוא Sense, הממשק של HTC למכשירי אנדרואיד. בעבר, Sense היה יתרון משמעותי של HTC לעומת המתחרים, אבל זה יתרון שבשנה האחרונה הצטמצם כל כך שלא בטוח האם עדיין ניתן לכנות אותו בשם יתרון.

 


 

 


 

ממשק

Sense 3.0 מביא בעיקר שיפורים למסך הנעילה. אפשר להגדיר ארבעה יישומים כך שניתן להפעיל אותם ממסך הנעילה על ידי גרירת האייקונים שלהם לטבעת בתחתית המסך. וזה עובד נהדר. ויש גרסאות שונות למסך הנעילה, שאחת מהן מציגה דיווח מזג אוויר. אבל מסך הנעילה המרשים - והבעייתי - ביותר הוא החברתי. מבלי לפתוח את המכשיר, אפשר לצפות בעדכונים מפייסבוק וטוויטר, ולדפדף ביניהם. אבל העדכונים לא מגיעים באופן מיידי. במכשיר כל כך חזק ומהיר, המתנה של 2-3 שניות לעלייתו של מסך הנעילה (שכל העניין בו הוא שהוא מיידי, שניתן להשתמש בו מבלי "לפתוח" את המכשיר) מרגישה לעתים כמו המתנה של חצי שעה.

 

כמו כל מכשיר אנדרואיד, עומדים לרשותכם מעל 200 אלף תוכנות בשוק היישומים, והחומרה החזקה מבטיחה שכל אחד מהם ירוץ מהר וביעילות.

 


 


 

 

מצלמה וווידאו

את חוויית המצלמה של הסנסיישן אפשר לחלק לשני היבטים שונים: ממשק וחיישנים. בכל הנוגע לחיישנים, מדובר במצלמה שממשיכה את המסורת הלא מאוד מפוארת של HTC. היא לא מביכה או גרועה, כי אם סבירה בהחלט. אבל היא לא מעולה, בטח לא כשמשווים אותה למצלמות של מכשירים מתחרים. הממשק לעומת זאת מצוין. המכשיר מתמקד אוטומטית באופן המשכי, כך שכל זמן בו אתם נמצאים ביישום המצלמה ומכוונים אותה לאנשהו, היא תמשיך לחפש את המיקוד הטוב ביותר עד שתמצא אותו, וכל הזזה שלה תגרום לה לחפש שוב. כך שכשאתם לוחצים, הצילום הוא מיידי. בנוסף, לחיצה על כל נקודה במסך מאלצת את המצלמה להתמקד שוב על הנקודה הזאת. זה פשוט ונוח. וכשמוסיפים את היכולת להשתמש בקיצור דרך למצלמה במסך הנעילה, התוצאה היא יכולת לצלם תמונות טובות במהירות רבה מאוד. ולרוב המשתמשים, ברוב המקרים, זה טוב מספיק.

 


 

בכל הנוגע לווידאו, המכשיר מצלם ב-1080p, והתוצאה טובה מאוד - אבל ממכשיר במיצוב כזה, היינו מצפים ליותר.

  


 

 

בשורה התחתונה

בעולם שאין בו Galaxy S II, הסנסיישן היה כנראה מדהים אותנו. אבל זה לא העולם בו אנו חיים. יש למכשיר של HTC שני יתרונות: הוא בנוי כמו טנק (יתרון שמגיע עם חיסרון: הוא ה-ר-ב-ה יותר כבד ויותר מדי מסיבי ביד), והמסך שלו בעל רזולוציה טובה יותר (גם כאן, יש לגלקסי S II יתרונות משלו, כגון בהירות, צבעים חזקים וניצולת סוללה). הגלקסיס2 יושק במפעילות ככל הנראה בחודש הבא, בעוד הסנסיישן צפוי להיות זמין רק בשוק החופשי (שם, נכון לרגע זה, הוא זול מעט מהסמסונג).

 

זה מכשיר טוב מאוד. אבל המשקל והסוללה שלו מקשים עלינו להמליץ עליו ללא סייג.

 

יתרונות

מעבד חזק מאוד;

רזולוציית מסך נהדרת;

ממשק מצלמה מצוין.

 

חסרונות

משקל;

זמן סוללה;

חיישני מצלמה בינוניים;

 

מחיר זול בשוק החופשי: 2,650 שקל

 


 

 


 

המכשיר הושאל לבדיקה באדיבות GoMobile

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל תשברו איתו את הראש. Senation
מומלצים