שתף קטע נבחר

מרצ בי-ם: חוזרים לקואליציה, לא יהרסו בסילוואן

גורמים בסיעה אמרו, כי הסיבה לחזרתם לקואליציה היא התחייבותו של ראש העיר - שתוכנית גן המלך לא תקודם עד תום הקדנציה. מרצ תקבל תפקיד של סגן ראש העיר וממונה על מזרח העיר

פרסום ראשון: שנה לאחר פרישתה מהקואליציה בעיריית ירושלים, במחאה על דרישתו של ראש העיר ניר ברקת לקדם את תוכנית גן המלך בסילוואן שבמסגרתה ייהרסו כ-20 בתים של ערבים, תחתום הערב (יום ב') סייעת מרצ העירונית על הסכם קואליציוני חדש. כך נודע ל-ynet.

 

גורמים בסיעה אמרו, כי הסיבה לחזרתם לקואליציה היא התחייבותו של ראש העיר - שתוכנית גן המלך לא תקודם עד תום הקדנציה הנוכחית, כלומר בשנתיים וחצי הקרובות. הם סיפרו שעל אף שהתנאי לא מופיע בחוזה, התחייב לכך ברקת באוזניהם.

 

כחלק מההסכם הקואליציוני החדש, התחייבה העירייה שלא להיענות לדרישות להפרדה מגדרית בין גברים לנשים באירועים ציבוריים עירוניים, שתישמר העצמאות של המינהל הקהילתי החילוני בשכונת רמות שהיה בסכנת סגירה וקידום פרויקט גדול למען הציבור החילוני בקריית יובל.

 

כמו כן, תקבל מרצ בחזרה את התפקידים עליהם ויתרה כשפרשה מהקואליציה וביניהם סגן ראש עיר ותיק התרבות. בנוסף לכך תקבל את תיק מזרח העיר, בו החזיק עד היום יקיר שגב, חבר סיעתו של ברקת.

 

"ברקת שובר שמאלה" 

גורמים בעירייה סיפרו שההסכם האחרון מגיע בעקבות משבר בין ראש העיר ברקת וחברי המועצה החרדים, שנבע בין היתר מסירובם של החרדים להצביע בעד בחירתה של רחל עזריה לסגנית ראש העיר - כיוון שהיא

אשה.

 

בעיריית ירושלים הכחישו כי תוכנית גן המלך תוקפא. "הדברים אינם נכונים. תוכנית גם המלך אושרה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעירייה וממתינה לאישור הוועדה המחוזית במשרד הפנים. מעבר לכך אין בכוונתנו להתייחס למשא ומתן עם מרצ עד לסיומו".

 

בתגובה להצטרפות סיעת מרצ לקואליציה, אמר יאיר גבאי, המשמש כחבר מועצה בעירייה, כי "מדובר בבשורות רעות לירושלים המאוחדת. ברקת שובר חזק שמאלה. המהלך הזה יאפשר לברקת להמשיך במדיניות של העלמת עין מעבירות הבנייה האדירות שמבוצעות מדי יום במזרח ירושלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אזור גן המלך
צילום: נועם מושקוביץ
ברקת. מרצ חוזרת
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים