שתף קטע נבחר

רוצח סדרתי וחווה משפחתית: הפה הגדול של בקמן

המועמדת הרפובליקנית המפתיעה מתקדמת בסקרים, אך נוטה להגזמות פרועות. לאחר ההכרזה על התמודדותה טענה שג'ון וויין בא מעיירת הולדתה, אך הסתבר שהוויין שלה הוא רוצח סדרתי. רק אחת מבין 24 הצהרות שלה נמצאה מדויקת, היתר לא כל כך...

מישל בקמן הכריזה אתמול (יום ב') על כניסתה למירוץ לנשיאות, וכרגע נראה שרק מיט רומני מוביל עליה בפופולריות בקרב המצביעים הרפובליקנים. עם זאת, למועמדת המזוהה עם תנועת "מסיבת התה" יש בעיה. יש לה נטייה שלא לומר אמת, בהם שקרים גדולים שאמרה בלי להניד עפעף. ונטייה זו עלולה לעלות לה בחלום הנשיאות.

 

 

בקמן השתוותה בימים האחרונים לרומני בסקרים במדינת איווה, המדינה הראשונה בעונת הבחירות המקדימות. בין השאר, משום שנולדה שם ומטפחת בקפדנות את הקשר למקום, על אף שהיא חברת בית הנבחרים מטעם מינסוטה.

 

 

בקמן התייצבה בעיירת הולדתה, ווטרלו שבאיווה, כדי להכריז רשמית על התמודדותה. בין השאר, היא סיפרה שגם ג'ון וויין הגיע מווטרלו, ו"הוא מגלם את הרוח שיש גם לי במירוץ". הבעיה עם ההצהרה הזו היא שכוכב המערבונים המנוח נולד במרחק 240 ק"מ משם. מי שחי בווטרלו הוא דווקא ג'ון וויין ג'ייסי, רוצח סידרתי ידוע לשמצה שחיסל 33 מבוגרים וילדים.

 

אבל זו רק דוגמה קטנה לחוסר הדיוק המאפיין אותה בהצהרותיה, בשעה שהיא צוברת גובה באהדת הציבור. לזכותה ייאמר, היא זוכה לאהדה בקרב ציבור שלא ממש מתעניין בפרטים, אבל התקשורת שעוקבת אחריה מקרוב רושמת את ההגזמות הפראיות שלה.


"חבל שהנשיא שחרר את כל עתודות הנפט שלנו". בקמן (צילום: AFP) 

 

בחודש שעבר היא הצהירה בגלוי שההתקפה האווירית של נאט"ו בלוב עלולה להביא למותם של 30 אלף אזרחים לובים. בנוסף, היא מציגה בצורה מסולפת לחלוטין את הרפורמה בבריאות שהוביל הנשיא ברק אובמה.

 

את המעקב אחר בקמן, כמו אחר הצהרות של הנשיא אובמה והפוליטיקאים האחרים, מבצע אתר Politifact.com של העיתון "סנט-פיטרסבורג טיימס" מפלורידה. העיתון זכה בפרס פוליצר על מעקב אחר הצהרות פוליטיקאים, והוא קובע על כל הצהרה אם היא אמת או שקר. האתר מצא לא מעט שקרים של אובמה ושל המועמדים הרפובליקנים לנשיאות. אבל לפי כותבי האתר, מישל בקמן היא מלכת השקרנים.

 

האתר בדק 24 הצהרות שלה ומצא שרק הצהרה אחת היא אמת. 17 הצהרות הן שקר וכזב. השאר על קו התפר שבין שקר לאמת. בין השאר, נבדקו הצהרות שלה בראיון לרשת "פוקס" ביום ראשון, ולהלן כמה ממצאים.

 

מתנגדת לסיוע פדרלי, אך קיבלה עזרה לחווה המשפחתית

בקמן שמתנגדת לסיוע פדרלי, הכחישה שהיא בעצמה קיבלה סיוע כספי מהממשל על סך מאות אלפי דולרים למען משק חקלאי משפחתי. לטענתה, החווה שייכת לחותן שלה, לא לה ולבעלה, והיא לא קיבלה "פני אחד" מכספי החווה. העובדות: בקמן עצמה הצהירה בדיווח השנתי שלה שיש לה קשר לחווה משפחתית באינדיפנדנס בוויסקונסין, ורווחיה נעו הגיעו עד 105 אלף דולר בשנים 2006-2009. בשנים 1995 עד 2010 החווה נהנתה מסיוע פדרלי של 260 אלף דולר בקירוב.

 

שלשום מתחה המתמודדת הפופולרית ביקורת בראיון ל-CBS על החלטת אובמה לשחרר נפט מהמאגרים לשעת חירום כדי לגרום להורדת מחירים. "אירוני ועצוב שהנשיא שחרר את כל העתודות האסטרטגיות של הנפט, הן נועדו לשעת חירום". העובדות: אובמה לא רוקן את המאגרים האסטרטגיים כפי שבקמן האשימה, אלא 30 מיליון חביות, המהוות לא יותר מארבעה אחוזים מ-727 מיליון חביות במאגרים בטקסס ולואיזיאנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מישל בקמן - מועמדת מובילה
צילום: AP
מומלצים