שתף קטע נבחר

דרעי: למה ישי ואטיאס לא מחו על הכּרזות נגדי?

"הרוב קובע - לא הרב קובע. דרעי לראשות ש"ס", נכתב בכרזות שהפיצו לטענת המנהיג המתקאמבק פעילי ימין. לראשונה הוא תקף את ראשי המפלגה: "זה פוגע ברב עובדיה, והם שותקים"

המתיחות בין אריה דרעי לש"ס עולה מדרגה: לראשונה מאז הודעתו כי יתמודד בבחירות הבאות בראשות תנועה, תקף אתמול (יום ד') דרעי ישירות את ראשי מפלגתו לשעבר, וקרא להם להתנער ממודעות שנתלו כביכול בשם תומכיו ומבזות את הרב עובדיה יוסף.

 

בראיון לרדיו "קול ברמה", הנחשב דווקא לתחנת הבית של ש"ס, התייחס דרעי לכרזות ה"תמיכה" שנתלו בימים האחרונים ברחבי הארץ, ובהן נכתב: "הרוב קובע ולא הרב קובע". לדבריו, מאחוריהן עומדים פעילי ימין,

 אך מכיוון שהן פוגעות גם במנהיג הרוחני של ש"ס ולא רק בו, הוא מצפה מבכירי המפלגה להתנער מהן.

 

"כל מי שאוהב את מרן היה צריך מיד להוקיע אותם", אמר דרעי למראיין אבי מימרן, "למה אני צריך אני להתראיין ברדיו בשביל הדבר הזה? היו צריכים ראשי תנועת ש"ס להתראיין הם, אחרי שהם יודעים עכשיו את האמת מי עשה את המודעות הללו... אלי ישי ואריאל אטיאס ואחרים - הם צריכים להתראיין ולהגיד: אנחנו מוקיעים אותם, אין לנו חלק ונחלה איתם, הם פגעו במרן כדי לפגוע באריה דרעי".


כמו מסמך הרפז? (צילום: גיל יוחנן)

 

דרעי הדגיש כי הוא כמובן אינו מצפה מיריביו בהנהגת ש"ס להיאבק למענו, אך כאשר הרב עובדיה הוא שנפגע מהכרזות, עליהם להתעלות מעל השיקולים הפוליטיים. "זה לא אני בתמונה כאן", אמר, "הם לא מגנים עלי ואני לא צריך את ההגנה שלהם, אבל איפה הכבוד של מרן?". הוא התחייב כי "לא ניתן לאף אחד לפגוע בכבודו של מרן", ומי שיעשה זאת – "אני אלחם ואני איאבק בו בכל הדרכים שיש".

 

בראיון נוסף, לרדיו "קול חי", השווה דרעי את התחזותם של האחראים לכרזות לתומכיו לזיוף "מסמך הרפז", ואמר: "גם זו הייתה התחזות פוליטית כדי לפגוע בבן אדם. מה זה השטויות האלה?! זה דבר חמור ביותר שלא נראה

במחננו".

 

דני אליהו, מהפעילים הבולטים למען דרעי, אמר ל-ynet כי הוא וחבריו חושדים כי מתנגדיו בש"ס הם שעומדים מאחורי הכרזות, על מנת לסכסך בינו לרב עובדיה יוסף. לדבריו, עד שראשי המפלגה לא יתנערו מהמעשה, הם מבחינתו יישארו "חשודים".

 

מנגד, פעיל הימין איתמר בן גביר, שהזמין את הדפסת המודעות, דחה את הקשר של אנשי ש"ס לדבר וטען כי תומכיו של דרעי גנבו את המודעות מבית הדפוס. "מדהים איך הם חוגגים עם חומר גנוב", אמר, "התמונות מוכיחות שהם עברו עבירה פלילית חמורה". הוא הדגיש כי "למודעות אין קשר לאלי ישי, אלא לציבור ימני רחב שזועם על דרעי וחושש שגם בבחירות הבאות הוא ייקח קולות מהימין ויעביר אותם לשמאל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכרזות שעוררו סערה
צילום: גיל יוחנן
אריה דרעי. הם יודעים את האמת
צילום: נועם מושקוביץ
אלי ישי. "למה לא התראיין?"
צילום: AFP
מומלצים