שתף קטע נבחר

למה למהר לעשות סקס עם אדם זר לחלוטין?

יש אמנם אגדות אורבניות על זוגות שעשו סקס בדייט ראשון וחיים באושר ועושר עד היום הזה. כמה מהזוגות האלו אנחנו מכירים באופן אישי? קבלו עוד עצות מדייטולוגית מנוסה

>>> מקבץ ראשון של עצות לדייטים

 

דיברנו בפרק הקודם על  החשיבות של הקטנת ציפיות לקראת דייט ראשון ושמירה על ראש פתוח - ויתור על "רשימת המכולת" המסורתית. במקרה הכי גרוע, העברתם ערב נחמד והכרתם עוד אדם. קבלו עכשיו עוד שש עצות מנסיוני בעולם הדייטינג, שיכולות לעזור לכם לפלס דרך בהצלחה.

 

7. לא לדבר על האקסים. האדם שלפניכם אמור לקבל מכם את הרושם שאתם פנויים לקשר. אם אתם יושבים מול הפרטנר שלכם לדייט ולא מפסיקים להגות באקס/ית שלכם – אתם לא פנויים לקשר. אם אתם עושים אפילו טעות חמורה יותר ומשחילים את השם שלו/שלה בכל משפט שני שלכם, אתם מאותתים למי שיושב מולכם שאתם ממש לא בעניין שלו.

 

בואו לדבר על דייט ראשון גם בפייסבוק של ynet יחסים

 

היו הוגנים עם עצמכם ועם מי שנמצא איתכם בדייט. עשו חשבון נפש עם עצמכם ובררו אם אתם מוכנים לחזור לסצנת הדייטינג. ובאותו עניין - קורה לפעמים שבמהלך הדייט הפרטנר שלכם שואל אתכם על הקשרים הקודמים שלכם. זו עדיין לא סיבה להתחיל להלל או לקלל את האקס/ית ולנדב פרטים מהזוגיות שהיתה. במקרה כזה פשוט נסחו תשובה מעורפלת או שתלכו על הדרך הישירה ותבטיחו שאם הקשר יתפתח תסכימו לדבר על בני זוגכם לשעבר.

 

8. לא לשלוח ידיים בפגישה הראשונה. מקור הבעיה היא באופי הים תיכוני שלנו. הישראלים הם אנשים חמים, והם אוהבים לגעת. אנחנו נוגעים ללא הרף בבני משפחתנו, בחברינו וקרובינו. מגע מראה על חום, אהבה וקירבה. אבל כמה מאיתנו באמת חשים אהבה וקירבה בדייט הראשון? את הדייט שלנו אנחנו ממש לא מכירים עדיין, אנחנו לא יודעים אם הוא אוהב או לא אוהב שאנשים זרים נוגעים בו. ובפגישה הראשונה – גם אם היא טובה – אנחנו עדיין זרים. לכן שליחת ידיים בפגישה הראשונה היא טעות גדולה.

 

מאותה סיבה, לטישת עיניים (בעיקר לאיברים מסויימים) היא פסולה, מביכה ומרתיעה. גם לטישת עיניים בעוברים ושבים, לא משנה עד כמה הנתונים הפיזיים שלהם מרשימים, היא פשוט מכוערת, במיוחד אם היושב מולכם שם לב לאן עיניכם נודדות.

 

9. דחו את הסקס לפגישות מאוחרות יותר. הסעיף הזה הוא פועל יוצא של הסעיף הקודם. זה ממש לא עניין שמרני, או צדקני, או מוסרי. חשבו על העניין באופן הבא: אתם לא באמת מכירים את הגבר או האשה שאיתכם בדייט ואתם עוד לא יודעים אם היא/הוא מוצאים חן בעיניכם. את זה תגלו רק בשלבים מאוחרים יותר. אז למה לרוץ ולהיכנס למיטה עם אדם זר לחלוטין? אמנם קיימות אגדות אורבניות על זוגות שעשו סקס בדייט הראשון והם חיים באושר ועושר עד היום הזה. כמה מהזוגות האלו אנחנו מכירים באופן אישי?

 

לא משנה מה רמת החרמנות שבה אתם נמצאים כרגע, לא משנה עד כמה האדם שזה עתה הכרתם מקסים – דחו את הסקס לשלב מאוחר יותר בהיכרות. תמיד זכרו שהאדם שנכנסתם איתו למיטה בלילה, נהדר ככל שיהיה, עשוי להתגלות כאדם אחר לגמרי ביום שאחרי. אולי הוא יתגלה כסתם אידיוט? אולי יתברר שהיא לגמרי אובססיבית? ואולי זה סתם לא מתאים?

 

בכל הנוגע לענייני כסף העם הנבחר שלנו קצת רגיש

10. שאלת התשלום. בארצות הברית וגם באירופה, כשגבר מזמין בחורה לדייט, הוא לרוב מזמין אותה לארוחת ערב, שבסופה החשבון הוא עליו בין אם הדייט מסתיים בהצלחה ובין אם לא. אפשר לומר שהמנהג הזה מתאים לעמים שהוזכרו, אך לא בהכרח לעם הישראלי. בכל הנוגע לענייני כסף העם הנבחר שלנו קצת רגיש. הגברים שביננו שקוראים שורות אלו מיד יקפצו ויאמרו לעצמם: "למה אני צריך לשלם על ארוחה שלמה עם בחורה שבכלל לא ברור אם היא מעוניינת בי ובכלל לא ברור אם אני מעוניין בה?" מצד אחד, אפשר לראות גישה זו כקטנונית וכקמצנית, גישת ה"לעשות הכל, רק לא להידפק". אני בוחרת לראות את העניין בצורה חיובית יותר: הגברים הישראלים זהירים יותר בהשקעות הכלכליות שלהם. הם ישקיעו רק אם ההשקעה תיראה להם כדאית. הם לא קמצנים, הם זהירים! מצד שני, ישנם גברים שהם באמת קטנונים וקמצנים, ומשכאלה כדאי להתרחק.


למה שהיא לא תשלם בעצמה על הסטייק שלה? (צילום: Jupiter)

 

היכן עובר הגבול בין הרצון להיות ג'נטלמנים ונדיבים לבין הרצון להרגיש שהצד השני לא מנצל אתכם? אני מניחה שהתשובה לשאלה טמונה בחשבון שהגיע: אם שני הצדדים בדייט הזמינו קפה או משקה קל, אולי גם איזו עוגה, והחשבון שהגיע לא אסטרונומי – אין שום סיבה שהגבר לא ישלם. אם אתה לא מסוגל לעמוד בקפה ועוגה וזה כבד עליך, עדיף לך לא להזמין לדייט שום בחורה. גבר שעושה עניין מלהזמין אשה לקפה הוא גבר שלא יכול או לא רוצה להיות בזוגיות! מצד שני, אם יצאתם לדייט והבחורה החליטה שנורא בא לה סטייק ב-200 שקל – שהיא תשלם בעצמה על הסטייק שלה. ניצול הרצון של הבחור להיות נדיב ולעשות רושם טוב הוא מכוער ומגעיל. שניכם הגעתם לדייט רעבים? שניכם הזמנתם פחות או יותר מנות באותו מחיר? הכי כדאי לחלוק בחשבון חצי-חצי. אם את רוצה לחלוק בחשבון והגבר מזמין אותך – מגניב, הבחור יצא לארג'. אם הוא לא מתעקש לשלם את כל החשבון ומסכים לחלוקה שווה – שילמת על ארוחת הערב שלך, וזה בסדר גמור.

 

11. שיחת היום שאחרי.  הנה צלחתם את הפגישה הראשונה. בהנחה שביליתם בנעימים ואתם מעוניינים להמשיך את הקשר, מגיע שלב השאלה מי צריך להתקשר, ומתי. התשובה לשאלת המתי קלה יותר, לכן אתחיל איתה: טווח הזמן המומלץ ליצירת קשר היא יום או יומיים אחרי הפגישה. תנו לדייט שלכם לעכל את המידע שקיבל מכם על עצמכם, ונצלו את הזמן הזה כדי לחשוב בעצמכם האם באמת מתאים לכם להיפגש עם אותו אדם שוב. אל תדחו את השיחה לשבוע אחרי הפגישה, זה יוריד את המוטיבציה של הדייט שלכם לפגוש אתכם שוב. לא למהר ולהציף את הדייט שלכם בסמסים מיד לאחר הפגישה או בבוקר שאחרי, בוודאי שלא במסרים רומנטיים דביקים. לא שמסרונים רומנטיים אינם חיוביים, אבל הכל עניין של מינון ותזמון. אם הקשר יימשך ויתפתח לזוגיות, יהיה בהחלט טעם למסרונים מתקתקים ושיחות אהבה עד אור הבוקר.

 

ולגבי השאלה מי צריך להתקשר: תפקיד המתקשר אחרי הדייט באופן מסורתי הוא של הגבר, וכפי שאני רואה את זה - אצל הגבר הוא צריך להישאר. בנות, תנו לגבר לאזור אומץ, ליזום ולצור איתכן קשר אחרי הפגישה הראשונה. בשלב כל כך ראשוני של ההכרות היוזמה בהחלט צריכה להיות של הבחור, אז אנא אל תקחו ממנו את התפקיד החשוב הזה. ברור שאם הקשר יתפתח וההכרות תעמיק, גם אתן תזמו פגישות.

 

12. להיפגש שוב או לא להיפגש שוב. אם אתם שואלים את עצמכם את השאלה הזו ומסוגלים לענות ב"כן" או "לא" מוחלטים, אז בעצם אין שאלה. אם היה מושלם והפרטנר/ית לדייט מצאו חן בעיניכם – מובן שתפגשו שוב. אם התשובה היא "לעולם לא!", מובן שאין טעם להטריח עצמכם בפגישה שנייה. דפדפו הלאה. אבל אם מה קורה אם הדייט היה רק נחמד ולא מלהיב במיוחד? מה קורה אם לאורך הדייט צצו סימני שאלה? אם היא לא נראית בדיוק כמו שציפית, או הוא לא כזה אינטליגנטי כמו שחשבת? נורא חשוב שתבחנו איך הרגשתם לאורך הדייט. אם הדייט עצמו היה נעים ועבר במהירות למרות שהפרטנר/ית שלכם לא היה בדיוק מה שציפיתם – תנו לזה עוד הזדמנות. יכול להיות שבדייט השני או השלישי, כשתכירו קצת יותר, תגלו שלאדם שלפניכם יש המון יתרונות אחרים, שאולי לא בלטו בפגישה הראשונה. אל תמהרו לפסול על בסיס הכרות שטחית בת שעתיים אדם שאולי יש איתו פוטנציאל לקשר. התאזרו בסבלנות ותנו צ'אנס גם אם הדייט לא היה מעולה. גם אם בסופו של דבר תחליטו שזה לא "זה", לפחות נהניתם מעוד שתיים-שלוש פגישות נעימות והכרתם אדם נחמד.

 

אלו היו 12 הטיפים שלי לדייט הראשון. מובן שישנם עוד דברים חשובים ליישום בדייט, אבל בגדול, הדברים שהובאו הם הבסיס. ואולי הטיפ האחרון שאתן לכם הוא החשוב ביותר: אל תתייאשו! גם אם אתם מחפשים חודשים על גבי חודשים, גם אם אתם חווים הרבה אכזבות ועושים הרבה טעויות – חשוב להתאזר בהמון סבלנות ולהצטייד במנה גדושה של אופטימיות ותמיכה מהסובבים אתכם. נסו ללמוד מהטעויות שלכם ומהטעויות של הדייט שלכם, והכי חשוב – נסו לקחת את העניין בצורה קלילה והומוריסטית.

 

המון בהצלחה למחפשים והרבה מזל טוב למוצאים!


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפשר לחכות עם זה קצת
צילום: Liquid Library
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים