שתף קטע נבחר

חרדים לפרץ: מאות התפקדו בנתיבות לעבודה

ממפקד הארגזים למפקד החרדים? תחקיר "ידיעות אחרונות", המתפרסם הבוקר, חושף כי למפלגת העבודה התפקדו חרדים ותומכי ימין רבים, כמה מהם כלל לא ידעו שנכללו ברשימות. פרץ: "תומכיי הם פסיפס של החברה הישראלית"

197 תושבים בנתיבות הצביעו בבחירות האחרונות למפלגת העבודה. לא פחות מ-527 התפקדו למפלגה בשבועות האחרונים, לקראת הבחירות המקדימות. את הנתון המדהים הזה חושף הבוקר (יום ו') העיתון "ידיעות אחרונות", שערך תחקיר בעקבות הטענות לזיופים במפקד - ומצא כי לא מעט מהמתפקדים רשומים על אותו מספר טלפון, וחלקם כלל לא ידעו שהתפקדו לעבודה. רבים מהם הם חרדים.

 

את המפקד הגדול ביותר בעיר הדתית-חרדית עשו תומכיו של ח"כ עמיר פרץ, ששמו נקשר בעבר ב"מפקד הארגזים". משה פרץ, מנהל אגף החינוך של עיריית נתיבות, לו אין קשר משפחתי למועמד לראשות העבודה, והעסקן החרדי הצעיר אבי דרעי - שניהם פעלו באופן מאורגן ושיטתי כדי לפקוד כמה שיותר תושבים למען בחירת עמיר פרץ. חלק מהמתפקדים הם חרדים, ואחרים הם תומכי ליכוד ומפלגות ימין אחרות.

 

בתחקיר "ידיעות אחרונות", שהחל גם בעקבות מינוי השופטת בדימוס שרה פריש לבדיקת התלונות לזיופים ולאחר טענותיו של עמרם מצנע כי רבים מהטפסים לא כשרים, נמצא כי לצד רבים מהמתפקדים לעבודה נרשם אותו מספר טלפון. מנתונים פנימיים וממסמכים פנימיים עולה כי לצד 150 משמות המתפקדים מופיע מספר טלפון זהה שמסתיים בספרות 811, ולצד 42 שמות נוספים מופיע מספר זהה שמסתיים בספרות 806. שני המספרים שייכים לעסקן דרעי - האחד פעיל, השני מנותק.

 

הפוקד דרעי: "התפקדנו על בסיס אידאולוגי"

בשיחות עם כמה מהמתפקדים התברר כי הם אינם מודעים לעובדת היותם ברשימה, אחרים טענו כי לא חתמו מעולם על טפסי התפקדות ולא שילמו דמי חבר. קבלת כסף תמורת התפקדות למפלגה היא מעשה בלתי חוקי, אך בשנים האחרונות נפוצו טענות במפלגות הגדולות על כך שקבלני קולות משלמים למתפקדים כדי לצרפם למפלגות ועל מנת לאפשר להם להצביע בפריימריז לטובת מועמד מסוים.

 

ממטה הבחירות של פרץ נמסר בתגובה כי "תומכי פרץ הם פסיפס של החברה הישראלית. בבחירות 2006 קיבלה העבודה בראשות פרץ כ-10% מקולות הבוחרים בנתיבות והקימה מטה חרדי שלפי ההערכות הביא לעבודה אז כשני מנדטים מש"ס. התמיכה בפרץ בתוך יישובים שבעבר זוהו עם הליכוד ועם ש"ס רק עלתה".

 

משה פרץ הגיב כי הוא "גאה בתוצאות המפקד. כל מי שרשום התפקד, חתם על הטפסים ועל הוראת קבע". בתשובה לשאלה מדוע מספר הטלפון שלו מופיע לצד 200 מתפקדים, ענה אבי דרעי: "המטרה שלי היא לא לשגע את האנשים. אם מישהו רוצה מספר טלפון של מתפקד, אני נותן לו. היינו בעבר ליכודניקים, ועכשיו אנחנו הולכים לכיוון אחר. התפקדנו על בסיס אידאולוגי בלבד".

 

התחקיר המלא מתפרסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיר פרץ. כוח חרדי
צילום: ירון ברנר
מומלצים