שתף קטע נבחר

פרשת שטראוס-קאהן: "קיבלה טיפים ולא למגבות"

מקורב לסניגורים של ראש קרן המטבע לשעבר, ששוחרר ממעצר בית, אמר ל"ניו-יורק פוסט" כי החדרנית קיימה יחסי מין עם אורחי המלון: "קיבלה טיפים עצומים, אם אתם מבינים למה אני מתכוון". שטראוס-קאהן חגג את החופש בארוחת שחיתות עם אשתו

האם עובדת הניקיון בבית המלון בניו-יורק, שהתלוננה נגד ראש קרן המטבע לשעבר, דומיניק שטראוס-קאהן, עבדה כזונה? כך נטען היום (שבת) ב"ניו-יורק פוסט", שכמו כמעט כל עיתוני העולם הקדיש לפרשה את הכותרת הראשית שלו. זה קורה יממה לאחר ששטראוס-קאהן שוחרר למעצר בית - לאחר שהתגלו ספקות בנוגע למהימנות גרסתה של המתלוננת על ניסיון אונס.

  

גורם המקורב לסניגורים של הצרפתי בן ה-62 טען בפני ה"ניו-יורק פוסט" כי החדרנית בת ה-32 ממלון סופיטל קיימה יחסי מין עם אורחים רבים שהגיעו לבית המלון הניו-יורקי - תמורת תשלום. "היא קיבלה טיפים עצומים, אם אתה מבין למה אני מתכוון - ולא בשביל מגבות מזוינות", אמר הגורם.

 

על פי מקור אחר עובדת הניקיון לא היתה מצליחה לקבל עבודה במלון יוקרה במרכז ניו יורק, אלא ב"מלון פשפשים ליד נמל התעופה קנדי", אלמלא "האיגוד המקצועי" שלה ראה בה מקור הכנסה. "חלק גדול מהוצאותיה, כמו קליעת שיערה והוצאות מכון יופי, שולמו על ידי גברים שאינם קשורים אליה", אמר הגורם שהתייחס בכך להיותה מהגרת.

 

חשד: היתה חלק מחבורת נוכלים

לטענת המקורבים להגנה, המתלוננת עבדה למעשה בשתי עבודות - כחדרנית במלון וכמעניקת שירותי מין לאורחים. זו הסיבה, לדברי העיתון, כי שטראוס-קאהן עמד על כך שיחסי המין היו בהסכמה. עם זאת, עורך דינו סירב להשיב ביום שישי לשאלת כתבים אם ראש קרן המטבע לשעבר שילם לה עבור יחסי המין.

 

אחת ההערכות הנחקרות בימים אלה בידי התביעה היא שהחדרנית מהווה חלק מחבורת נוכלים, שפעלו נגד מהגרים מגינאה. "אנחנו מכירים אנשים שנפלו קורבן וטענו שהיא הונתה אותם. מדובר בעובדים שגרים בשכנות אליה". אמינותה של המתלוננת נפגמה, לאחר שהתברר כי שיקרה בטופס בקשת מקלט בארה"ב, שבו כתבה שהיתה קורבן לאונס קבוצתי של חיילים בגינאה, כנקמה על כך שמשפחתה תמכה באופוזיציה לשליט המדינה.


שטראוס-קאהן, אדם חופשי. בכותרות הראשיות בעיתוני העולם (צילום: AP)

 

כאשר נחקרה על ידי התביעה, לצורך ההיערכות למשפט נגד שטראוס-קאהן, היא חזרה בה מגרסת האונס הקבוצתי ואמרה שהיתה קורבן לאונס אחר. כדי לזכות בפטור ממס היא הצהירה שיש לה שני ילדים, בעוד שבפועל יש לה ילדה אחת בת 15. בנוסף, היא הודתה גם כי היא מסרה נתונים לא נכונים על הכנסתה, כדי להמשיך להתגורר בדירתה הנוכחית.

 

ניקתה שתי סוויטות - ואז התלוננה על תקיפה

"ניו יורק פוסט" מגלה שהתביעה מצאה שהחדרנית שיקרה גם לחבר המושבעים בקדם המשפט (השלב שבו מכריעים אם יש ראיות להגשת כתב אישום), כשטענה שהתלוננה בפני האחראית עליה מיד לאחר שהותקפה כביכול. בפועל היא ניקתה את הסוויטה הסמוכה ואחר כך שבה לנקות את הסוויטה של שטראוס-קאהן, לפני שהתלוננה על תקיפה מינית.  

 

אחד מבכירי הכלכלה העולמית עד לא מזמן, שמאיים כעת לשוב לפוליטיקה, חגג את שחרורו ממעצר בית בארוחת שחיתות בניו-יורק, לצד אשתו אן סינקלייר. ב"דיילי מייל" דווח כי שטראוס-קאהן שילם 700 דולר על ארוחה במסעדה האיטלקית סקלינטלה ב"אפר איסט סייד", שכללה גם לא מעט יין - הן אדום והן לבן.

 

שטראוס-קאהן נעצר ב-14 במאי בחשד לניסיון אונס של חדרנית בבית מלון בניו-יורק. אתמול הוא יצא מבית המשפט מחויך, למרות העובדה שהוא עדיין ניצב בפני אותם אישומים שיוחסו לו. התביעה אמנם הודתה שעולים סימני שאלה בנוגע לאמינותה של המתלוננת, אך החקירה נמשכת. בית המשפט אסר על שטראוס-קאהן לעזוב את ארצות הברית וקבע שהשימוע הבא יתקיים ב-18 ביולי.

 

היום פרסם ה"ניו-יורק טיימס" פרטי שיחה שקיימה המתלוננת נגד שטראוס-קאהן. דבריה של עובדת הניקיון בשיחת טלפון, שהתקיימה 48 שעות אחרי שטענה כי הותקפה מינית, הם אחד הגורמים לשחרורו המפתיע של הבכיר הכלכלי ממעצר בית. גורם חקירה מסר שצוות השוטרים הופתע לגלות שהיא אמרה דברים ברוח: "אל תדאג, לאיש הזה יש הרבה כסף, אני יודעת מה אני עושה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שטראוס-קאהן והאשה. חגגו על יין
צילום: AP
מלון סופיטל
צילום: EPA
מומלצים