שתף קטע נבחר

תומכי הרב יוסף התפרעו וקראו לשוטרים "נאצים"

הרב יעקב יוסף, שנחקר במשך כחצי שעה בחשד להסתה ושוחרר, הגיע לביתו בירושלים והתקבל על-ידי עשרות מתומכיו בשירה. בתום העצרת חלק מהם התפרעו ויידו אבנים לעבר השוטרים. המשטרה פיזרה אותם באמצעות תותחי מים ופרשים

עצרת התמיכה נגמרה בהפרת סדר: עשרות מתומכיו של הרב יעקב יוסף קיבלו אחר הצהריים (יום א') את הרב שנחקר ונעצר בחשד להסתה בביתו בירושלים. הם פצחו בשירה ונשאו את הרב יוסף על כתפיהם. בתום עצרת התמיכה התפרעו חלק מתומכי הרב וקראו לעבר השוטרים "נאצים". הם גם יידו אבנים לעבר שוטרי היס"מ, ופוזרו באמצעות תותחי מים ופרשים. קצין משטרה נפגע בבטנו מאחת האבנים, ונעצר חשוד אחד בהפרת סדר. ynet העביר שידור חי מהעצרת.

 

מהמשטרה נמסר כי המתפרעים הציתו פח זבל ברחוב שמואל הנביא, והסבו נזק לכמה מכוניות שחנו בסמוך. בנוסף, גרמו המפגינים נזק לרכב שנקלע להפגנה. הנהג ככל הנראה הספיק להימלט, והשוטרים מפנים את הרכב מהמקום.


הפגנת התמיכה ברב ליד ביתו בירושלים (צילום: גיל יוחנן)

 

בעצרת, שנערכה בשכונת שמואל הנביא בירושלים, ישב הרב יוסף על במה מאולתרת שהוצבה במקום, ולצדו חברי הכנסת יעקב כץ ומיכאל בן ארי מהאיחוד הלאומי. ח"כ כץ אמר בנאומו כי "באנו למחות על בזיונה של תורה",

והזהיר את ראש הממשלה: "ראש הממשלה נתניהו, אתה מאבד את הלגיטימיות המוסרית של ממשלתך". הוא קרא שלא להמשיך לפגוע "בגדולי ישראל".

 

ח"כ בן ארי טען כי מדובר "ברדיפה של התורה". לדבריו, "הצבועים האלה מדברים על שלטון החוק. איפה היה שלטון החוק כשאומרים שחרדים הם כמו קרציות", אמר ח"כ בן ארי. ברקע קראו פעילי ימין "בוז לשי ניצן", המשנה לפרקליט המדינה הנתפש בעיני הימין כאחראי למעצר הרב.

 
בנצי, אחד מתומכיו של הרב, אמר ל-ynet: "באנו כאן לתמוך ברב, חוקי התורה יותר חזקים מחוקי המדינה". בשולי העצרת נעצר פעילי ימין שתקף שני צעירים ערבים שעברו בסמוך באמצעות תרסיס פלפל. השניים פונו לקבלת טיפול רפואי.


ליד בית הרב. החשד: הסתה בגלל התמיכה ב"תורת המלך" (צילום: גיל יוחנן) 

חוקרי היאחב"ל עצרו את הרב יוסף לאחר התפילה בבוקר, בחשד להסתה, לאחר שהמליץ על הספר "תורת המלך", ספר תורני העוסק בהלכות הריגת גוי. הרב יוסף שתק בחקירה ולא שיתף פעולה עם החוקרים ולדברי מקורביו היה בהלם מהמעצר. "הרב בהלם מכל המעצר הזה, הוא לא מבין על מה זה",
אמר ל-ynet ח"כ נסים זאב מש"ס, שפגש אותו לאחר החקירה.
 
זמן קצר לאחר פרסום דבר המעצר החלו הפרות סדר בודדות באזור ירושלים. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס בפתח ישיבת הממשלה למעצר הרב יוסף ואמר כי "ישראל היא מדינת חוק ואיש אינו עומד מעל החוק ואני תובע מכל אזרח לכבד את החוק".
 
הרב עובדיה דווקא הסתייג מהחלטת בנו לא להתייצב לחקירה ותקף אותו בחריפות. "קראו לו לחקירה, למה הטיפש צריך לא ללכת לחקירה? שיילך! למה הוא מתגרה במשטרה? למה הוא לא הלך לחקירה מיד כשהזימנו אותו? ממה הוא פחד? מה, הוא גנב? היה הולך, גומר עם זה", אמר מנהיג ש"ס.

 

את השידור החי צילם עוז מרון, הפקה: ירון ברנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שתק בחקירה. הרב יעקב יוסף
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים