שתף קטע נבחר

הנהג שדרס למוות זוג הסגיר עצמו: 'ברחתי מפחד'

שעות ארוכות אחרי התאונה בכביש 4, שבה נהרגו חי-זיו ושני קריאף, שהייתה בהריון, נהג המשאית הבין שלא יוכל להסתתר עוד. האיש, בן 31 מיפו, אב לילדים, סיפר לחוקרים: "פתאום פגעתי בדמות. עצרתי, הסתכלתי אחורה, וברחתי מהפחד"

בזמן שחי-זיו ושני קריאף הובאו אמש (יום א') למנוחת עולמים, הנהג שפגע בהם על כביש 4 כשעצרו להחליף גלגל וברח, פשוט היה בבית עם משפחתו. במהלך הלילה הוא נשבר, והסגיר את עצמו למשטרה. "נבהלתי", הסביר לחוקרים, שאתמול ביקשו מכל אזרחי המדינה לדווח על המשאית החשודה.


הרכב שפגע בבני הזוג קריאף ליד מחלף יבנה (צילום: אבי מועלם)

 

האיש, תושב יפו בן 31, אב לילדים, הגיע למטה מרחב שפלה של המשטרה ברחובות מלווה באביו ובבן משפחה נוסף. לחוקרים הוא סיפר על שהתרחש באותן שניות קריטיות, אתמול בסביבות 11:00: "פתאום ראיתי דמות, רק דמות אחת, ופגעתי בה".

 

הנהג טען שכמה עשרות מטרים לאחר מכן עצר את המשאית הקטנה, הסתכל לאחור, ראה את מה שקרה,

 "ומהפחד נבהלתי וברחתי". אחר כך המשיך בנסיעתו, המשיך בעבודתו כמוביל עצמאי - וחזר הביתה. "אני יודע שזה דבר שילווה אותי כל החיים שלי, אני מצטער".

 

לתחנה ברחובות הגיע החשוד במשאית עצמה, מסוג איווקו. בוחני התנועה הבחינו במהרה שכל הסימנים שהעריכו אתמול אמנם קיימים - שפנס שבור בצד ימין ונזק לגוף המשאית, כולל המדרגה, באותו הצד.


זירת התאונה בכביש 4. בשוליים - רכבם של בני הזוג (צילום: Lowshot)

 

בהמשך הבוקר יובא האיש, שהשוטרים מגדירים "נורמטיבי" ובלי רקע של עבירות תנועה, להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. סעיפי החשד: גרימת מוות והפקרה. בכוונת המשטרה לערוך במהלך ימי החקירה שחזור של התאונה בזירה, ליד מחלף יבנה.

 

"רצח שלוש נפשות בן רגע"

בני הזוג קריאף, שהתחתנו רק לפני תשעה חודשים, נפגעו מהמשאית בשעה שעצרו בצד הכביש כדי לתקן תקר בגלגל. נהג המשאית ברח מבלי להושיט להם יד, ואחר כך פגעה בהם משאית נוספת. השניים היו בדרכם ליום כיף באתר ימית 2000, ושני הייתה בחודש השישי להריונה. אמש הם נקברו בבית העלמין בקריית-מלאכי.


אמש בבית המשפחה (צילום: צפריר אביוב)

 

אביו של זיו, שכולם כינו "זיזי", אילן קריאף,

 דרש מהשופטים להחמיר בענישה של נהגים הפוגעים באנשים ואינם מושיטים להם עזרה בזמן אמת. "זה נהג נתעב שרצח שלוש נפשות בן רגע, והיה לו עוד האומץ להיעלם", אמר. "הגיע הזמן שהשופטים במדינת ישראל יתעוררו ויתנו עונשים הולמים לעבריינים מהסוג הזה".

 

בני הזוג גרו אצל ההורים קריאף מאז שנישאו. האם קלרה סיפרה כי בנה זיזי חיבק אותה שלשום חיבוק משונה: "היום אני יודעת שהבן שלי חיבק ונישק אותי כמעין פרידה. איך לא הבנתי את זה אז? איך לא ידעתי שזה היום האחרון שלהם?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חי-זיו ושני קריאף ביום חתונתם
צילום: צפריר אביוב
זירת התאונה
צילום: הדר כהן
מומלצים