שתף קטע נבחר

צה"ל אישר: נתניהו הסכים להעביר גופות מחבלים

הטענה הפלסטינית, שפורסמה לראשונה ב-ynet, מקבלת אישוש מישראל: רה"מ אישר לפני מספר חודשים להעביר לרשות 84 גופות מחבלים מבית העלמין לחללי אויב בבקעת הירדן. "הוחלט להיענות לבקשה הפלסטינית ולהעביר את הגופות", אמרו בצבא

ההודעה הפלסטינית על העברת גופות מקבלת חיזוק מישראל. דובר צה"ל מסר הערב (יום ב') כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אישר לפני מספר חודשים להעביר לידי הרשות הפלסטינית 84 גופות מבית העלמין לחללי אויב בבקעת הירדן. הבוקר פורסם לראשונה ב-ynet על הטענה הפלסטינית, לפיה ישראל הסכימה להעביר את גופות המחבלים.

 

בצבא אמרו כי "עם סיום השלמת עבודת מטה, ובתיאום עם כלל הגורמים הרלוונטיים, הוחלט להיענות לבקשה הפלסטינית ולהעביר את הגופות". מצה"ל נמסר עוד כי בימים אלו מתקיים תהליך התיאום בין גורמים במנהל האזרחי ובין הפלסטינים, על אופן העברת הגופות והמועד.


הפיגוע במסעדת מקסים. גם גופת המחבלת תוחזר (צילום: גיל נחושתן)

 

ברשימת גופות המחבלים שישראל מתעתדת להחזיר לפלסטינים, לטענתם, נמצאים כמה מאלו שביצעו את הפיגועים הרצחניים ביותר בתולדות המדינה. בין היתר נמצאת ברשימה גופות המחבלת ממסעדת "מקסים" בחיפה, פיגוע בו נרצחו 21 בני אדם.

 

לפלסטינים צפויים לעבור גם המחבל המתאבד מהפיגוע בקפה הלל, בו נרצחו שבעה בני אדם ב-2003, המפגע באותה שנה בטרמפיאדה בצריפין, אז נהרגו שמונה ובהם חיילים וחיילות וגם המחבלת בקניון בעפולה, בו נהרגו שלושה ונפצעו 70 בני אדם. נכללים גם המפגעים בפיגועי ההתאבדות במועדון הסטייג' בתל-אביב ובנמל אשדוד.

 

על פי הרשות, יועברו גם גופותיהם של המחבל שביצע את הפיגוע בקיבוץ מצר, בו נרצחו ב-2002 חמישה בני אדם, גופת המחבל שהתפוצץ בשוק בחדרה ב-2005, אז נהרגו חמישה, וכן הגופה של אחד משני המחבלים המתאבדים שהתפוצצו בשני אוטובוסים בבאר-שבע, ב-2004. להעברת הגופות, אם תתבצע, אין ככל הנראה קשר ישיר לעסקת חילופי שבויים והיא מעין מחווה ישראלית לפני חג הרמדאן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפיגוע בצריפין. גם המחבל שביצע אותו ברשימה
צילום: יריב כץ
נתניהו. אישר לפני מספר חודשים
צילום: EPA
מומלצים