שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  עופר לוי בקיסריה: חוויה בלתי נתפסת

  עם יכולות ווקאליות מרהיבות וקהל מעריצים מכושף שמקדלם כל מילה ומחזיר לו אהבה, עופר לוי הוכיח בקיסריה מי המלך האמיתי של הז'אנר המזרחי בשעתיים וחצי של מופע ענק

  בקריאות "שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד" עלה אמש (ב') עופר לוי לאמפי פארק קיסריה, וירחם אלוהים שבשמים על הקהל שהיה במופע, כי קונצרט כמו שלוי נתן אמש, אפילו הקדושים שבאלי רומי כבר לא זוכרים.

   


  עופר לוי אמש בקיסריה. מהפנט (צילומים: עידו ארז)

   

  אין מילים שיכולות לתאר לאמיתה את מפגן הענק שקיים לוי. קשה למצוא את ההסברים מדוע המופע אמש לא היה כעוד מופע אחר בארץ, אלא אירוע מוזיקלי חד פעמי ובלתי אפשרי לתפוס באמת את החוויה שלוי העניק למעריצים הפנאטים שלו. כל מה שאפשר לומר זה "תודה לך בורא עולם על עופר לוי".

   

  כשרוצים לתאר מאסטרפיס, אם ניקח לדוגמה את עולם הטלוויזיה, הרי שלרוב מזכירים את עשר הדקות האחרונות בסדרות "עמוק באדמה" ו"הסופרנוס". אמש, לוי נתן את הגרסה ההפוכה שלו כשבעשר הדקות הראשונות של המופע הוא הצליח להפנט ארבעת אלפים צופים שגדשו את המקום, כשכבר לאחריהם הוא גרם להם לעשות כרצונו, כאילו הקוסם הודיני קם לתחייה.


  הקול לא מאבד מעוצמתו לרגע

   

  הם קפצו על האבנים שכבר חשבו שראו הכל כשהוא פקד עליהם לעמוד ולהתחיל "להזיז את הגוף השמן שלהם", הם התחרפנו כשהוא שר להיטים כמו "מעריץ שלך", "יש לי לעולמים", "כתבתי לך", "רוח וים", "שיר הרווקים", "כוכבי מרום", "בחרתי בך" ו"אני ואת", ובעיקר, הם הצטמררו כשהוא ציווה עליהם לעמוד ולכבד את זכר הנספים מתאונת הדרכים הטרגית שלשום של זוג מעריציו של לוי, חי ושני קריאף ז"ל.

   

  "איך שאמרו לי, כל הכוחות הלכו לי. הייתי האדם הכי חזק עד ששמעתי בבוקר שעל הנשמות האלה היו זוג כרטיסים למופע. אני בטוח שהם כאן איתנו עכשיו", הוא סיפר בכאב על המעריצים שקיפדו את חייהם בתאונה הנוראית, המשיך בדבר תורה לעילוי נשמתם וסיים בתפילת הקדיש במהלכה כל הנוכחים עמדו לכבודם על פי הוראתו המפורשת של מי שהיה בזמנו גדול מחזירי התשובה בישראל.

   

  ג'ונגל בקיסריה

  ה"אמן" בסיום דבר התורה, כנראה הביא את לוי לעולמות עליונים, שכן מרגע זה הטירוף הכה מוכר הגיע. "מתי נתנשק", "את צודקת", "גבר הולך לאיבוד" – הקאוור המוצלח לשירו של שלמה ארצי ו"הדרך שבחרתי" הוא שר כמו דניאל בגוב האריות, והקהל החזיר לו בכמויות של אהבה וטירוף שנותנות רק הלביאות לגורים הקטנים שלהם בג'ונגלים של אפריקה, ואתמול קיסריה היתה ג'ונגל אחד ענק.


  הקהל מחזיר לו אהבה

   

  שעתיים וחצי אחרי המופע, אחרי שירד והתחבק עם הקהל, העלה זוג מאוהב להצעת נישואין פומבית ובהמשך את האמא האהובה, ובעיקר עם קול בלתי נגמר שלא מאבד מעוצמתו לרגע, קיבל לוי את הסיבוב הסופי וצעק "רק התחיל הלילה! ערב טוב אנשים", והמעריצים כבר בעצמם הביטו אחד בשני כלא מאמינים. הרגליים הלכו, הגרון אבד, הגב נתפס מהמושבים הקשים. הם כבר סחוטים. אבל ללוי זהו רק תחילתו של הערב. כמו מחבל אחוז אמוק, הוא פוצץ את עצמו כל שיר מחדש וחורר עוד יותר את ההערצה הכמעט דתית של הקהל אליו.

   

  זמרים רבים בז'אנר המזרחי כועסים על לוי שלא רק שהוא לא מפרגן להם אלא עוד לא חוסך את שבטו עליהם בפומבי, אז לכל מי שלא מבין מאיפה התעוזה שלו, מומלץ לראות הופעה של לוי. היכולות הווקאליות המרהיבות, כושר השליטה האבסולוטי על הקהל והלהיטים הרבים אותם מדקלמים כל מעריציו כאילו מדובר ב"קריאת שמע", הינם בלתי נתפסים ולא קיימים אצל אף אמן אחר בארץ. עופר לוי אולי משוגע עם פה ענק אבל אמש הוא הוכיח, שגם יש לו את הכי גדול מלכולם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עופר לוי. הודיני קם לתחייה
  צילום: עידו ארז
  לאתר ההטבות
  מומלצים