שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הורשעה שוטרת שאיימה באקדח: "מוות לערבים"

  בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע את שני סביליה, שוטרת מג"ב, בהתעללות בעציר פלסטיני. במסגרת הסדר טיעון, היא הודתה שהורידה אותו על הברכיים, הצמידה אקדח ריק לצווארו ולחצה על ההדק, תוך שאמרה "כל הערבים זונות"

  שני סביליה, שוטרת מג"ב שהתעללה בעציר פלסטיני בן 17, כיוונה אקדח לראשו ולחצה על ההדק תוך אמירת "מוות לערבים" ו"כל הערבים זונות", הורשעה היום (ג') בבית המשפט המחוזי בירושלים. במסגרת הסדר הטיעון, הוסר סעיף תקיפת קטין חסר ישע ונותרו הסעיפים האחרים של התעללות בקטין או בחסר ישע, איומים ומעשה פזיזות ורשלנות.

   

  סביליה הודתה כי ביצעה את העבירות המיוחסות לה בכתב האישום המתוקן, מתוך מניע של גזענות. היא תקפה את הנער, אז בן 17, שעוכב במחסום "רוקפלר", בעת שהובא לתחנת המשטרה "שלם". בחיפוש על גופו נמצאו שלושה נפצים, והוא הועבר אזוק וזב דם מפיו לטיפולה של סביליה ושוטר בשם ציון בנישתי. במהלך הנסיעה, הידקה השוטרת את האזיקים על ידיו, וכיסתה את פניו במעיל שלבש. ביציאה מהמעלית, בעטה בעכוזו ואיימה על חייו "עוד עשר דקות אתה מת".


  דברים שפרסמה סביליה בפייסבוק. "שונאת ערבים"

   

  השניים הובילו את העציר לחדר ריק בקומה השלישית בתחנה, ושם עבר מסכת השפלות נוספת: השניים הורידו אותו על ברכיו, כשידיו אזוקות לאחור וראשו מכוסה במעיל. סביליה שלפה את אקדחה, דרכה אותו, והצמידה אותו לצווארו של העציר כשהוא ריק ממחסנית, תוך שהיא סופרת באוזניו לאחור מ-10 עד 1. הנער צעק "לא, לא", אך עם סיום הספירה, השוטרת לחצה על ההדק, באומרה "מוות לערבים" ו"כל הערבים זונות".

   

  בחקירתה, סביליה הכחישה תחילה את המעשים אך לבסוף הודתה שקיללה אותה, אמרה לו שימות והצמידה לצווארו אקדח. גם השוטר הנוסף ששהה בחדר סיפר לחוקרים כי "שני שונאת ערבים", וכי זה היה המניע. כמו כן, מכתב האישום המתוקן, שבו הודתה, עולה כי סביליה היכתה בחוזקה את הנער באגרופים ובסטירות בכתפיו ובראשו.

  הצדדים לא הגיעו להסכמה בעניין העונש, אולם המחלקה לחקירות שוטרים הבהירה שתדרוש עונש מאסר בפועל.

   

  פרקליטה של סביליה, עו"ד רפאל פריג', אמר בתגובה: "אני סבור שמי שעמד לדין בתיק זה הוא לא רק שני סביליה, אלא כל אותם גורמים שמגייסים צעירים וצעירות בגיל 18 לשרת במג"ב ושמים אותם במרכז הסכסוך הערבי-ישראלי. אמנם לא הגענו לענישה ספציפית בתיק, אך סיכמנו ששירות המבחן יגיש תסקיר בעניינה של הנאשמת ויבחן את האפשרות לסיום התיק ללא הרשעה פלילית". בעקבות דבריו, הבהירו במח"ש כי בלי קשר למסקנות התסקיר, ההרשעה תישאר בעינה.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סביליה בתמונה מהשירות הצבאי. התביעה תדרוש מאסר
  מומלצים