שתף קטע נבחר

מי האלמונית שקיבלה את פרס ביטחון ישראל?

במעמד הנשיא פרס הוענק פרס ביטחון ישראל ל-25 בני אדם משלוש קבוצות שונות. ביניהן הייתה גם אשה מסתורית ששמה או תרומתה לביטחון המדינה יישארו כנראה בגדר תעלומה

מי האשה המסתורית שזכתה להוקרה על תרומתה לביטחון ישראל? 25 בני אדם קיבלו אמש (יום ג') את פרס ביטחון ישראל במעמד נשיא המדינה שמעון פרס. ביניהם הייתה אשה אחת שגרפה מחיאות כפיים סוערות ממאות אנשים - אך זהותה, שאסורה לפרסום, נותרה תעלומה.

 

במסגרת הטקס, שהתקיים אמש בפעם ה-54 במעמד הנשיא ובכירי מערכת הביטחון, הוענקו פרסים לשלושה צוותים שנבחרו על-ידי ועדה בראשות האלוף (מיל') דורון אלמוג, פרופסור יהושע יורטנר ותת-אלוף (מיל') עוזי עילם. העניקו אותם השר אהוד ברק ומנכ"ל המשרד, אלוף (מיל') אודי שני.


תרומתה תישאר כתעלומה (צילום: אריק חרמוני, משרד הביטחון)

 

אחד הפרסים ניתן לצוות של חיל המודיעין, על פיתוח ויישום יכולות חדשות המהוות

הישג טכנולוגי ומודיעיני. השימוש המבצעי ביכולות אלה מביא במישרין להישגים ערכיים מרחיקי לכת בתרומתם לביטחון המדינה.

 

פרס נוסף הוענק לצוות של משרד ראש הממשלה ורפאל על פיתוח כלים טכנולוגיים ומבצעיים לצורך ביצוע משימה קשה ומורכבת. הגשמתה דרשה מחד יכולת חשיבה מקורית ויצירתיות מרשימה ביותר, ומאידך תעוזה וכושר ביצוע חסרי תקדים. ההישגים במשימה זו הם בעלי תרומה מכרעת לביטחון המדינה.

 

"אלמונים אך מלאי סיפוק וגאווה" 

הפרס השלישי ניתן לצוות של משרד הביטחון/מנת"ק (מנהלת הטנק), התעשייה הצבאית, רשף טכנולוגיות ומפקדת זרוע היבשה. הפרס ניתן על פיתוח ויישום מבצעי של מערכת המקנה לכוחות השריון יכולות מבצעיות חדשות. המערכת מביאה לידי ביטוי יכולות טכנולוגיות והנדסיות מתקדמות וכבר נעשה בה שימוש מבצעי.  

 

מנחה הטקס, איזי מן, קרא לחתנים ולכלת הפרס לבמה, מבלי לציין לאיזה צוות הם שייכים

ולאיזה גוף במערכת הביטחון. רק את חתני הפרס שלבשו מדי צה"ל היה אפשר לשייך לחיל המודיעין, אבל היתר - ביניהם האשה המסתורית - הופיעו בלבוש אזרחי.

 

כלת הפרס הוזמנה לבמה תחת שם מסוים, שהינו אסור לפרסום וספק אם הוא בכלל שמה האמיתי. גם הגוף אליו היא שייכת והפרס וחלקה בפרס בו זכה הצוות שלה נותרו חסויים.

 

השר ברק התייחס בנאומו לאנונימיות של הזוכים. "כלת וחתני הפרס", אמר, "מחר תשובו לעבודתכם, אלמונים אך מלאי תחושת סיפוק וגאווה. מצוידים באנרגיה ודמיון שיוביל לשיאים חדשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הענקת פרס מפעל חיים לעמוס חורב
צילום: אריק חרמוני
מומלצים