שתף קטע נבחר

"איימו לפטר אותנו, כי כתבנו על שרון"

לטענת חלק מהעורכים והכתבים בעיתון "הקיבוץ" של התק"ם, זעם מזכיר התק"ם, נתן טל, בגלל כתבה אוהדת שפורסמה על שרון. הוא איים על העורכים והכתבים: "זה הסוף שלכם, העיתון ייסגר ואני אשעה את כל הכתבים עד לאחר הבחירות". דובר התק"ם: "טל לא אמר את הדברים כך, הוא הביע כעס על הפרסום בעיתוי הנוכחי"

כתבת שער שפורסמה ביום ה' בעיתון התק"ם "הקיבוץ", העוסקת במועמד הליכוד לראשות הממשלה, אריאל שרון, מעוררת סערה בקרב אנשי התק"ם.
כתב העיתון, עזרא דלומי, ראיין את מועמד הליכוד לכתבה נרחבת שכותרתה "היהפוך אריק עורו?". בפתח הכתבה כותב דלומי: "בין מערכת בחירות למערכת בחירות מדברים על אריק שרון בקיבוצים באהדה רבה. לפני שלושה שבועות הרעיף עליו נתן טל (מזכיר התק"ם) שבחים".
ביום ד' האחרון, יום לפני פרסום העיתון, זימן המזכיר טל את עורכי העיתונים "הקיבוץ" ו"הדף הירוק", וחלק מהכתבים בהם, לישיבה שנועדה לבדוק, איך ניתן לסייע לברק. העורכים סיפרו לו על כתבת השער העומדת להתפרסם.
לדברי חלק מהנוכחים בישיבה, הגיב טל בזעם ואמר "זה הסוף שלכם, העיתון ייסגר ואני אשעה את כל הכתבים עד לאחר הבחירות".
במערכת "הקיבוץ" אומרים היום כי הם מרגישים פגועים מדבריו של טל, וכי למרות שהעיתון הינו בעל אוריינטציה שמאלנית, יש לדעתם מקום לפרסום כתבה העוסקת במועמד הליכוד. אנשי "הקיבוץ" אמרו כי פנו לשמעון הלמן, חבר קיבוץ אפיקים ויו"ר הרשות לענייני הקיבוץ, שיפסוק בסוגיה, לאחר שטל דרש מהמערכת להודיע לו "כיצד מתקנים את המעוות" ו"איפה הם רוצים לעבוד".
הלמן אמר בתגובה כי טרם קיבל פנייה מאנשי "הקיבוץ", אולם "ייתכן שטל דיבר בכעס של רגע". בכל מקרה, הוא אומר, רק הרשות לענייני הקיבוץ יכולה להחליט על סגירת העיתון ופיטורי עובדיו.
דובר התק"ם, עופר קול, שנכח בישיבה, טען כי "טל לא אמר את הדברים כך, הוא הביע את מחאתו על פרסום הכתבה בעיתוי הנוכחי". את תגובתו של טל לא ניתן היה להשיג.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי אף פי
שרון. "מדברים עליו באהדה בקיבוצים"
צילום איי אף פי
מומלצים