שתף קטע נבחר

בניגוד למטס, "תיירים טובים" יתקבלו בפרחים

המשטרה נערכת בכוחות גדולים לקראת הגעת מאות פעילים לנתב"ג, ומנגד במשרד התיירות מתכוננים לבואם של "אלפי תיירים" בסוף השבוע. שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, הורה לקבל אותם בפרחים. "צריך להפסיק לייצר היסטריה", אמר ל-ynet

אחרי ההיערכות הכמעט צבאית לקראת בואם של פעילים זרים ב"מטס לנתב"ג", הודיע הבוקר (יום ה') משרד התיירות כי הוא "נערך לקבלת פניהם של אלפי התיירים הצפויים להגיע לישראל במהלך סוף השבוע". עוד נמסר כי לשכת משרד התיירות בנתב"ג תתוגבר בעובדים והתיירים יתקבלו בפרחים ובחומרי הסברה תיירותיים.


שוטרים מסיירים, אתמול. "לשמור על שגרה" (צילום: אוהד צויגנברג)

 

שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, הנחה "לשמור על שגרה בנתב"ג ולהעביר מסר לתיירים ולתקשורת העולמית כי ישראל היא מדינה בטוחה, מתקדמת ואטרקטיבית לביקור. ההתמודדות עם הפעילים

 הפרו-פלסטינים, אשר תיעשה ללא ספק במקצועיות על ידי גורמי הביטחון, אינה צריכה להפר את השגרה בנתב"ג באופן חריג".

 

לדברי מיסז'ניקוב, נתב"ג הוא שער הכניסה והיציאה מישראל, ולכן "קבלת פניו של התייר עם ההגעה לארץ, מעצבת משמעותית את חוויותיו ותחושותיו במהלך הביקור". מתחילת השנה ביקרו בישראל למעלה ממיליון וחצי תיירים - מספר דומה לתקופה המקבילה אשתקד, שהיתה שנת שיא בתיירות לישראל. השר מתכוון לבקר בשדה מחר לבחון את קבלת פניהם של התיירים.

 

"צריך להפסיק לייצר היסטריה", אמר השר ל-ynet, "אני נפגש עם ראשי המדינות ומנסה לשכנעם שישראל זה אי השפיות והיציבות באזור, והלהטת הרוחות אינה תורמת. צריך לטפל במפירי הסדר אך לא לפגוע באלפי התיירים".

 

במקביל, ממשיכה המשטרה להיערך למבצע "מרחב מוגן" ו"לטפל בנחישות" ב-500 הפעילים מ-15 ארגוני שמאל שצפויים להגיע, אך שמה דגש על העובדה שמדובר במפגינים שמנסים לבצע פרובוקציה תקשורתית, ולא במחבלים.

 

ניתוח מודיעיני הוביל את המשטרה להעריך כי בכוונת הפעילים להגיע למוקדי חיכוך רבים ברחבי הארץ, בהם אל-עראקיב שבנגב, העיר לוד, בה נהרסו בתי תושבים וכן לאזורים שונים במזרח ירושלים. בנוסף, מתכוננים במשטרה להפרות סדר המוניות בשדה התעופה, שעלולות להתגבר עם מעצר הפעיל הראשון. כ-600 שוטרים אמורים ליטול חלק במבצע, עשרות כבר הוצבו בנתב"ג.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרי מג"ב בנתב"ג
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים