שתף קטע נבחר

אז איך הווידאו של פייסבוק? וידאו

ברוכים הבאים לשנות התשעים: צ'ט הווידאו ה"מדליק" של פייסבוק עובד בצורה חלקה ומהירה, אבל חוץ מלהיות צ'ט וידאו במקום נוח הוא לא מציג שום יתרון או שום חידוש

<< אתם לא שיכורים, הטטריס הפוך

 

פייסבוק הבטיחה משהו מדליק (Awesome), אבל כנראה לא הספיקו לסיים משהו כזה עד אתמול בלילה (ד'). זאת ההרגשה שמקבלים כשמנסים את שירות הווידאו החדש של פייסבוק, שהוא שיתוף פעולה עם ענקית הווידאו-צ'ט סקייפ. שירות שיחות הווידאו המובנות בומה למה שיש בג'ימייל ובגוגל+ (שמאפשר גם שיחות מרובות משתתפים). אין חידוש גדול בשירות הזה - עד כדי כך שמייספייס עשו את זה ב-2007. .

 

השיחות

שיחות הווידאו של פייסבוק נעשות באמצעות סקייפ, אבל לא צריך להתקין את סקייפ בשביל זה או לפתוח שם חשבון. כן צריך להתקין תוספת קטנה לדפדפן לפני שמתחילים, וחברכם לשיחה גם יצטרך להתקין אותה. כדי להתחיל להשתמש בשירות, הולכים לדף הווידאו צ'ט החדש של פייסבוק ולוחצים על Get Started. מעתה תוכלו להפעיל את הפונקציה מכל חלון צ'ט. וכן - אם יש לכם 2,500 חברים בפייסבוק, כולם יוכלו להתחיל להתקשר אליכם ולהציק אם אתם אונלייין.

 

 

בימים הראשונים, לרוב המשתמשים לא יהיה את השירות מותקן - ולכם, אם תתקשרו אליהם, הם יאלצו להתקין לפני שתוכלו לשוחח. אתם תראו את ההודעה הזו בזמן שאתם ממתינים:

 


 

לאחר מכן תוכלו לצ'וטט. הצ'ט נראה ומרגיש ונשמע בדיוק כמו כל שיחת וידאו ברשת מהעשור האחרון (ואולי קצת לפני) - חביב, אבל לא מדהים. כשתתקשרו, לא תשמעו צליל חיוג. כשיתקשרו אליכם תשמעו צלצול ותוכלו לקיים שיחה אחת עם חבר אחד בכל פעם. יפתח לכם חלון קטן שתוכלו להגדיל למסך מלא. את עצמכם, כמו בכל שיחת וידאו בעשור האחרון תראו למעלה בצד בחלון קטן.

 


המחשת הווידאו בפעולה (צילום: מצלמת רשת)

 

והנה פיצ'ר דווקא נחמד: אם הנמען שלכם לא עונה - בגלל שהוא בדיוק בשירותים, או בטעות לא בפייסבוק, או בשיחה עם אחד מ-2,499 החברים האחרים שלו, תוכלו להשאיר לו הודעה:

 


 

איכות התמונה והקול תלויים כמובן בציוד שלכם ובאיכות החיבור לרשת. האיכות לא מדהימה כמו בתוכנות ייעודיות לשיחות וידאו, בכמה מחשבים שבדקנו. פייסבוק וסקייפ לא מציגות כאן חידוש בטכנולוגיה או בממשק - הם פשוט שמים לנו את שיחות הווידאו בתוך אותו חלון שאתם משחקים פארמוויל ועושים אטנדינג לאירועים שאתם לא תלכו אליהם.

 

איך להיעלם מהרשת: הרשתות החברתיות >>

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כן. שיחת וידאו!
צילום: אהוד קינן
מומלצים