שתף קטע נבחר

מזכ"ל העבודה במכתב למועמדים: "די להדליף!"

ההדלפה לפיה כ-26 אלף מתוך 75 אלף מתפקדי העבודה "בעייתיים", הכעיסה את חיליק בר. גם יו"ר ועדת הבחירות בעבודה, רענן כהן, זעם: "שלי יחימוביץ' פוגעת בתדמית שלנו"

מזכ"ל מפלגת העבודה, חיליק בר, שיגר הערב (יום ה') מכתב חריף לחמשת המועמדים לראשות המפלגה, בו הוא מטיל עליהם את האחריות להדלפת מידע "מעוות ושקרי", מתוך דיונים פנימיים של ועדת הבחירות המכינה את הבחירות הפנימיות. זאת, לאחר שמוקדם יותר הודלף כי 26 אלף מתוך 75 אלף מתפקדי העבודה סומנו כ"בעייתיים".

 

בר, שזעם על ההדלפה, הבהיר בשיחה עם ynet כי מדובר ב-26 אלף מתפקדים שחתמו על הוראת קבע בעת שהתפקדו למפלגה. לדבריו, תהליך הבדיקה של שמותיהם מול הבנקים לוקח בין שבועיים לחודש לכן מפלגת העבודה אינה יכולה להמתין עם פרסום ספר הבוחרים הראשון והלא סופי לקראת הבחירות.

 

"החלטנו לסמן אנשים עד אשר יתקבל האישור הסופי מהבנקים, ומי שלא יזכה לאישור על אופן התשלום כמובן ייגרע מספר הבוחרים. זוהי חוצפה לכנות את האנשים האלה בעיתיים. מדובר בסך הכל בבדיקה מעמיקה ובהליך טכני רגיל שלוקח מעט יותר זמן", אמר בר.

 

כזכור, עם סגירת מפקד המתפקדים לעבודה בחודש שעבר, דיווח מטהו של עמיר פרץ כי יו"ר המפלגה לשעבר הצליח לגייס יותר מ-23 אלף מתפקדים. במטה של יצחק הרצוג דיווחו על יותר מ-16 אלף מתפקדים ובמטה שלי יחימוביץ' אמרו כי גייסה 17 אלף חברים חדשים. מטהו של עמרם מצנע, כמו גם מטהו של אראל מרגלית, דיווחו כי כמה אלפי מתפקדים.

 

בר כתב למועמדים כי בשבועיים האחרונים הוא "מוצף בשיחות מכתבים פוליטיים המוזנים בנתונים חלקיים, מסולפים, מגמתיים ולא סופיים", המגיעים ממטות המועמדים או מנציגיהם בוועדת הבחירות.

 "הנתונים הללו יוצרים אצלם רושם השולל את העבודה המקיפה והרבה שנעשית על-ידי הוועדה ופוגע אנושות במפלגה, בשמה ובניסיונות הקשים שלה להשתקם ולשקם את שמה".

 

יו"ר ועדת הבחירות בעבודה, רענן כהן, האשים בשיחה עם ynet את שלי יחימוביץ' בפגיעה בתדמית המפלגה. "לא יכול להיות מצב שאנחנו הופכים למפלגה פושעת ומרמה. אני משתדל בכל לבי לתת את כל האינפורמציה למועמדים, אבל אפסיק לעשות זאת. מה שעושה יחימוביץ' היא פגיעה בתדמית המפלגה, היא מוציאה נתונים לא נכונים".

 

מהמטה של שלי יחימוביץ' נמסר בתגובה: "אין מקום להתנצחויות. מטרת כולנו להביא לכך שהמפקד יהיה נקי ותקין וישקף את רצון מצביעי מפלגת העבודה. אני בטוחה שגם רענן כהן רוצה בכך ויעשה הכל כדי שהדבר יקרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חמשת המועמדים
צילום: ירון ברנר
מומלצים