שתף קטע נבחר

אביו של אובמה ב-1961: "נמסור אותו לאימוץ"

העיתון "בוסטון גלוב" מדווח כי אביו של הנשיא האמריקני אמר לרשויות ההגירה כי הוא יימסר לאימוץ עם לידתו. מקורבי המשפחה מכחישים: "הוא רצה שייתנו לו להישאר בארה"ב"

ההחלטה שהייתה יכולה לשנות את ההיסטוריה: הוריו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה תיכננו למסור אותו לאימוץ - כך חשף היום (ה') העיתון האמריקני "בוסטון גלוב". לפי הדיווח, ברק אובמה האב סיפר על כוונותיו לרשויות הגירה ב-1961, עוד לפני הולדת הנשיא ה-44 של ארה"ב, אך לבסוף נמלך בדעתו.

 

העיתון מסתמך על שיחה שערך אחד מפקידי ההגירה עם אובמה האב, יליד קניה, ב-12 באפריל 1961, בזמן שלמד באוניברסיטת הוואי. אמו של אובמה, אן דאנהם, הייתה אז בחודש החמישי להריונה, והפקיד כתב בתזכיר כי "למרות שהם נשואים, הם לא חיים ביחד, וגברת דאנהם (אמו של אובמה) פועלת מול צבא הישע כדי למסור את התינוק".

 

לא ברור אם הוריו של אובמה באמת תיכננו למסור אותו לאימוץ, או שהאב ניסה

להרגיע את רשויות ההגירה, שחששו כי הוא נשוי לכמה נשים - למרות שהבהיר להם שהתגרש מאשתו בקניה לפני שנישא לדאנהם.

 

לפי הדיווח, ישנן כמה סיבות שהיו יכולות לגרום להוריו של הנשיא האמריקני לשקול למסור אותו לאימוץ, כפי שהוא כתב בעצמו בספרו "זכרונות מאבי". אולם בני משפחה וחברים של האם המנוחה מכחישים כי היא ביקשה לוותר על בנה. "היא הייתה מאוהבת מאוד בברק אובמה, בעלה, ונרגשת מאוד לגבי עתידם המשותף", אמרה סוזן בוטקין בלייק, חברתה מימי התיכון.

 

גם דובר הבית הלבן לשעבר, רוברט גיבס, אמר לעיתון כי אובמה "משוכנע לחלוטין" שאמו לא דיברה עליו עם צבא הישע. "הוא ניסה לשכנע את ההגירה לתת לו להישאר", הסביר את מניעיו של אובמה האב.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים