שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ארבעה "פעילים מהמטס" שוחררו מהכלא
  124 פעילים פרו-פלסטינים נקלטו בסוף השבוע בבתי הסוהר, ארבעה מהם - מהולנד ומגרמניה - שוחררו לאחר תשאול. רשות ההגירה תחל במגעים עם חברות התעופה, לגירוש העצורים

  תוכניתם של רוב פעילי מטס המחאה לישראל לא יצאה לפועל - רובם מצאו עצמם בכלא, משם יגורשו חזרה לארצותיהם. ארבעה מהעצורים, עם זאת, שוחררו כבר וכניסתם לארץ הותרה.

   

  נחיתה קשה ל"מטס" - דיווחים אחרונים ב-ynet:

   

  סוף שבוע רגוע באופן יחסי עבר על 124 פעילים ופעילות פרו-פלסטינים שהשתתפו במטס המחאה והוגדרו כמסורבי כניסה. מאז שנקלטו בבתי הכלא בארץ, שמרו הפעילים על הסדר, לא עוררו פרובוקציות, וזכו לביקורים מקונסולים ממדינות המוצא שלהם.

    

  צפו: המשטרה מחכה לפעילי המטס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בתוך כך, תחל רשות ההגירה והאוכלוסין במגעים עם חברות התעופה באמצעותן הגיעו הפעילים, כדי לפתוח בתהליך החזרתם לארצות המוצא. מהרשות נמסר כי "בתום יום של השלמת תשאולים מעמיקים, הוחלט לאשר את כניסתם לארץ של ארבעה מהנוסעים, שני גברים אזרחי גרמניה, גבר הולנדי, ואשה הולנדית".

   

  בנוסף, העריכו ברשות כי מרבית המסורבים יגורשו מהארץ, עם תום תהליך תשאולם. בהתאם לכך, יחלו מגעים עם חברות התעופה איתן הגיעו המסורבים לארץ: "איזי-ג'ט", "סוויס-אייר", "אל-איטליה" ו"לופטנסה", כדי להחזיר את המסורבים לארצותיהם. להערכת אנשי הרשות, עדיין קיימת אפשרות שכניסתם של מעטים מהמוחזקים בבתי הסוהר תותר לבסוף לישראל. ברשות הדגישו כי הליך הסירוב נעשה על פי חוק הכניסה לישראל, במסגרתו נבדקו מסמכי המסורבים.

   

  מהומה ועצורים בנתב"ג

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במשטרה ובמשרד לביטחון פנים אמרו כי ההיערכות המוקדמת למטס הוכחה כאפקטיבית ומנעה הפרות סדר ופרובוקציות בנמל התעופה בן גוריון ובשטחים. בהתאם להערכות המשטרה על הגעה אפשרית של פעילים בודדים בלבד לאורך השבוע, צומצמו כוחות המשטרה באזור שדה התעופה.

   

  החל מאמש (יום ו'), החלו להגיע מסורבי הקליטה, מהם 76 נשים, לבתי הכלא "גבעון" ברמלה ו"אלה" בבאר שבע. עם הגעתם, נפגשו הפעילים עם עובד סוציאלי, רופא וחובש. בהתאם להליך הקליטה בבתי הכלא, קיבלו המסורבים סל קליטה הכולל כלי רחצה, בגדים וכלי מיטה.

   

  מפגינים שלא הורשו לעלות על טיסה בפריז

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בבתי הכלא הופרדו הנשים והגברים לאגפים נפרדים. הם שוכנו בתאים המכילים בין 6 ל-8 מיטות, בהם גם אכלו את ארוחותיהם. בשעות הבוקר, נפתחו דלתות התאים והפעילים זכו לשוטט באגף ובחצר הסמוכה לו. אז גם החלו קונסולים ממדינות המוצא שלהם, בהן צרפת, בלגיה וספרד, להתייצב במקום ולשוחח עימם. בהמשך, יוכלו מסורבי הקליטה להיפגש גם עם עורכי דין.

   

  מוקדם יותר היום, מסרו גורמים פלסטינים ל-ynet כי כ-50 פעילים זרים שנחתו בישראל כבר נמצאים בגדה המערבית, בדרכם לירושלים. על פי פאדי קטאן, מהמארגנים הפלסטיניים של המטס, הפעילים הללו הצטרפו לחמישים נוספים

  שהגיעו לגדה במהלך השבוע האחרון. על פי דיווח אחר של מפגינים פלסטינים ופעילי שמאל, השתתפו חלק מהפעילים בעימותים עם כוחות הביטחון בשתי תקריות שונות - בכפר הפלסטיני נבי סאלח ובמחסום קלנדיה שבצפון ירושלים.

   

  סלאח חוואג'ה, אחד ממנהיגי פעילויות הסולידריות, מסר כי במקור היו אמורים לנחות בארץ כאלף פעילים בינלאומיים, אך בשל הצעדים שנקטה ישראל, הגיעו רק פחות ממאה. הוא הדגיש שארגוני הסולידריות ימשיכו לקיים פעולות

  רחבות יותר של גיוס פעילים זרים למאבק נגד פעולותיה של ישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נערכים לנחיתת הפעילים
  סל קליטה בבתי הסוהר
  צילום: בן קלמר
  מומלצים