שתף קטע נבחר

בפעם השנייה: הוארך מעצר אילן גרפל במצרים

הישראלי-אמריקני יישאר במעצר עוד 15 יום, החליט התובע הכללי. הוא חשוד בניסיון ריגול כדי לפגוע באינטרסים של מצרים

סיפורו של אילן גרפל ירד בשבועות האחרונים מהכותרות, אבל הצעיר הישראלי-אמריקני עדיין עצור במצרים, כבר כמעט חודש. היום (שבת) החליטה התביעה הכללית להאריך ב-15 ימים נוספים את מעצרו, בחשד לריגול. כך דיווח אתר האינטרנט של העיתון הממסדי המצרי "אל-אהראם".

 

על פי הדיווח, התביעה מייחסת לגרפל ניסיון ריגול, מתוך כוונה לפגוע באינטרסים הכלכליים והמדיניים

 של מצרים - על בסיס מידע שהתקבל ממנגנון המודיעין הכללי המצרי.

 

בפעם הקודמת שמעצרו של גרפל הוארך, במצרים נימקו זאת ב"צורכי חקירה". התקשורת המצרית המשיכה בסוף החודש שעבר להפליג בדמיונה בסיפורים על אודות "מרגל המוסד", שהגיע לפגוע באינטרסים כלכליים ומדיניים.

 

העיתון המצרי "אל-מסרי אל-יום" דיווח כי גרפל שולט בערבית "באופן שוטף", ולכן החוקרים לא נעזרו במתורגמן. מקור משפטי מסר לעיתון כי גרפל שהה בכיכר א-תחריר בקהיר,

 באופן כמעט מתמיד במהלך שהותו במצרים, במיוחד בימי ההפגנות. הוא דיווח כי גרפל נפגש עם רבים מ"צעירי המהפכה" ועם עיתונאים מצרים, וביקש מהם לסייע לו בעבודתו כעיתונאי כדי לכסות את האירועים.

 

גרפל עלה מארצות-הברית ושירת כחייל בודד בגדוד 101 של הצנחנים. הוא התגייס במרץ 2005 לצה"ל, ונפצע במהלך מלחמת לבנון השנייה. בשל העובדה שנכנס למצרים עם דרכונו האמריקני, מחלקת המדינה של ארה"ב היא שמטפלת במגעים מול מצרים על שחרורו. לפי דיווחים בחודש שעבר, הקונסול שביקר את גרפל אמר לו שהוא "בצרה גדולה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גרפל במצרים - צילום מתוך פיסבוק
גרפל אחרי פציעתו במלחת לבנון השנייה
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים