שתף קטע נבחר

בעזרת הכיף: צימרים לציבור הדתי והחרדי

ביישובים דתיים רבים בארץ התפתחו בשנים האחרונות שלל אתרי לינה ואטרקציות המיועדים לקהל שומרי המצוות

הציבור הדתי והחרדי שיוצא לבלות ולהירגע בצימר מחפש את השלווה ואת הפינוקים, לצד אפשרות לשמור על אורחות חייו, על השבת ועל החג. לשם כך נפתחו בשנים האחרונות צימרים רבים המתאימים עצמם לביקוש ההולך וגובר.

 

עוד בערוץ התיירות:

 

אותה נישה המיועדת לקהל הדתי והחרדי אינה מתפשרת על כל ההנאות הקטנות שאנחנו מכירים בצימר,

תוך התאמה מדויקת לצרכיו של הנופש. הצימרים הללו מעניקים חוויית נופש באווירה דתית מוחלטת הכוללת שעון שבת, אוכל כשר למהדרין, כוס לקידוש, מגש לחלות ועוד.

 

ביישובים דתיים רבים בארץ יש אטרקציות ואירוח המותאמים לסגנון הדתי. ברבים מהם הנופש יחפש  - ואף ימצא - מקוואות ובתי כנסת סמוכים ליחידות האירוח, מסעדות כשרות, בריכות עם הפרדה בין גברים לנשים. כך יוכל לזכות באווירת נופש משולבת באווירת שבת וחג, ממש כמו בבית.

נופש באווירת שבת, כמו בבית. צימר נוף מירון (צילום: ארנולד בר) (צילום: ארנולד בר)
נופש באווירת שבת, כמו בבית. צימר נוף מירון(צילום: ארנולד בר)
 

 

במרבית המקרים יוצא הנופש הדתי פחות פעמים לחופשות במהלך השנה, אך חופשותיו ארוכות יותר מאלה של חברו שאינו שומר מצוות. חשוב לו ליהנות מהצימר, אך גם ליהנות מאטרקציות כשרות בסביבה הקרובה לו. יישובים דתיים רבים ערים לעובדה זו, ומציעים אטרקציות משפחתיות שומרות שבת, שיעורים אל תוך הלילה, בתי קפה, מסעדות או שירותי קייטרינג במגוון סוגי כשרות, וסדנאות או הרצאות המתאימות לציבור הדתי.

 

הצימרים לציבור הדתי מוצעים במגוון מחירים רחב. עבור משפחות - מוצעים צימרים גדולים ומרווחים, שבהם פתרונות ללינה של ילדים רבים. בצימרים רבים מתחשבים בעובדה שהמתארחים הדתיים והחרדיים ממעטים לאכול בחוץ, לכן המטבח המאובזר והכשר שבצימר הוא נקודה משמעותית.

 

יישובים דתיים - מוקדי נופש

רבים בקרב הציבור הדתי והחרדי נוהגים לצאת לבילוי משפחתי מורחב, וביישובים דתיים רבים קיימים חדרי אירוח לכמה משפחות. יש יישובים דתיים רבים שהפכו למוקדי תיירות משמעותיים ומבססים את פרנסתם על התחום. בין היישובים הללו ניתן למנות את אבני איתן, נוב, מצפה הושעיה, מצפה נטופה, מירון, בר יוחאי, טפחות, חזון ועוד.

יש גם אתרי יוקרה. מלון בוטיק קטרון בהושעיה  (צילום: ארנולד בר) (צילום: ארנולד בר)
יש גם אתרי יוקרה. מלון בוטיק קטרון בהושעיה (צילום: ארנולד בר)

 

לאורך השנה יש מספר מועדים שנחשבים ל"עונה החמה" של הנופשים הדתיים. בפסח יחפשו רבים מהם יישוב דתי שאפשר לחגוג בו בשמחה את החג כולו, ולהשאיר מאחור את הבית, מבלי צורך לדקדק בהלכות הכשרות לחג. בתקופת "בין הזמנים" שאחרי צום ט' באב יחפשו בים מהנופשים זמן איכות משפחתי, מסלולי טיולים ונופש איכותי. בנוסף, גם בחול המועד סוכות יש משפחות רבות שמנצלות את שבוע החופש ומזג האוויר הנוח לטיולים.

 

עבור הציבור הדתי והחרדי מוצעים ברחבי הארץ מגוון צימרים לדתיים, ברמות מחיר שונות.

יש גם מי שמחפשים את היוקרה, וגם עבור אלה יש מקומות מיוחדים, דוגמת מלון בוטיק קיטרון, המשלב אירוח ביישוב דתי ויוקרה בלתי מתפשרת.

 

לסיכום, ניתן בהחלט לומר ששוק הצימרים פיתח כבר מזמן את אותה נישה תיירותית של צימרים לדתיים, וזו בהחלט נותנת תשובה טובה לצרכי הנופשים ומעניקה אפשרויות רבות של הנאה, מבלי לגרוע כהוא זה בהלכות השונות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלל אפשרויות. צימר חיים ברמה באבני איתן
צילום: סשה אלכוב
מומלצים