שתף קטע נבחר

מחאה שונה במאהל שליט: נזירים, שירה וריקודים

משלחת כוהנים ורקדנים מדרום קוריאה ביקרה במאהל המחאה מול משרד ראש הממשלה. נועם שליט: "זה ודאי לא יזיק"

תפילה קוריאנית למען גלעד שליט : 75 נזירים, כוהנים, רקדנים ומתופפים, חברי להקת קוריאנו נירוונה מדרום קוריאה, בליווי שר התרבות ממדינתם, ביקרו היום (א') במאהל המחאה של משפחת שליט מול בית ראש הממשלה בירושלים.


אביבה ונועם שליט עם המשלחת הקוריאנית (צילום: נועם מושקוביץ)

 

הנזירים פגשו את נועם ואביבה שליט, הוריו של החייל החטוף, וסיפרו כי הגיעו לתמוך במשפחתו של גלעד, ולהתפלל

לשלומו ולחזרתו בריא ושלם. בניגוד לרבים אחרים שהגיעו למאהל המחאה עד כה, ליוו הקוריאנים את ביקורם בשירה וריקודים.

 

הנזיר קים יונג קי הסביר כי אינו "נכנס לפוליטיקה, אבל כואב הלב לראות את העצבות של המשפחה". הוא הוסיף: "אנחנו בודהיסטים ומאמינים שיש אל אחד לכל בני הדתות השונות, דבר זה מורגש במיוחד בירושלים, לכן חשבנו שתפילה, דווקא כאן, תשלח אנרגיות חיוביות למשפחה ותעזור בשחרורו של גלעד".


הנזירים עם נועם ואביבה שליט (צילום: נועם מושקוביץ)

 

במכתב שהביאו איתם כתבו הנזירים: "מי האכזר שעשה את המעשה הנורא? לאיש אין זכות לתת כאבי תופת אלה לאם האומללה לאב ולמשפחה. מעשי נבלה אלה אירעו מאז נברא העולם במהלך אלפי שנים של סבל, עושק וכאב שנעשו לבני תמותה. הורים נחטפו לילדיהם, בנים להוריהם, נשים לבעליהן וגברים לנשותיהם והעולם שותק!!! היינו רוצים לחבור למשפחה המיוסרת, לתמוך בהורים הכואבים ולשבור את הרוע בעזרת תורת הטאי".

 

נועם שליט ,שצפה בריקודים ובתפילות, הודה לנזירים ואמר בתום הפגישה: "לא יודע אם זה יביא לשחרורו של גלעד, אבל זה בוודאי לא יזיק".

 

בשבועות האחרונים, החלה משפחת שליט לקדם מול חברי הכנסת יוזמה במרכזה מכתב המיועד לראש הממשלה, בנימין נתניהו. המשפחה מנסה להחתים חברי כנסת על הצהרה כי יתמכו בעסקה, כשזו תובא לאישור המליאה. על מנת לזכות בחתימות רבות מכל סיעות הבית, החליטו מנסחי המכתב שלא להיכנס לפרטי העסקה המדויקים, כגון שמות האסירים שישוחררו בתמורה לשליט ומספרם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה בצרפת לציון חמש שנים לנפילת שליט בשבי
צילום: AP
מומלצים