שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משרד הביטחון בטייוואן מציג: צעירים במדי נאצים
  תמונה של נערים לבושים כקציני צבא נאצים הועלתה לאתר של משרד הביטחון הטיוואני וגרמה למבוכה דיפלומטית
  תקרית דיפלומטית מביכה מאוד ביחסי ישראל-טייוואן: בסוף השבוע האחרון הועלתה לאתר של משרד הביטחון הטייוואני תמונות של צעירים במדי קצינים של הצבא הנאצי. בעקבות זאת, התעוררה במדינה סערה תקשורתית ולאחר שהנציגות הישראלית בטייפה פנתה לשר הביטחון המקומי, הוסרה התמונה מהאתר.

   

  ביום שישי האחרון זומנה ראש הנציגות הישראלית, סימונה הלפרין, לפגישה עם סגן שר הביטחון של טייוואן, שבמהלכה התנצל באופן אישי על המקרה. במקביל, דובר משרד הביטחון הטייוואני הודיע כי הוא מאוכזב מההחלטה "הקלוקלת" של סוכנות הידיעות הצבאית לפרסם את התמונה. "ברצוננו להביע את התנצלותנו כלפי הציבור וכלפי ישראל", אמר והוסיף כי שלושת הצעירים שצולמו בתמונה "כנראה לא היו כל כך מעורים לגבי ההיסטוריה".


  התמונה שיצרה תקרית מביכה. "הם לא מעורים בהיסטוריה"

   

  "הזדעזענו ונמלאנו עצב לראות את פרסום התמונה, והצטערנו על כך שהפרסום לא נמנע על-ידי לשכת התקשורת של משרד הביטחון הלאומי", אמרה הלפרין. עם זאת, היא ציינה: "אני משוכנעת שהמקרה אירע מתוך בערות ולא מתוך תמיכה או הזדהות עם הזוועות שבוצעו בשואה על-ידי הנאצים".

   

  היא הבהירה כי התקרית לא תפגע ביחסים בין שתי המדינות, אלא להיפך והציעה ליישם את לקחיה בתוכנית הלימודים בבתי הספר. "זוהי המחשה עצובה לחשיבות הרבה של הכנסת נושא לימוד השואה לתכנית הלימודים של תלמידי התיכון בטייוואן, כפי שנעשה ביותר ויותר מדינות ברחבי העולם, בעקבות החלטת עצרת האו"ם משנת 2005 בנידון",
  אמרה.

   

  לדבריה, "המשרד הכלכלי והתרבותי של ישראל בטייפה מוכן לעבוד בשיתוף עם הרשויות הרלוונטיות בטייוואן על מנת לעבוד על התוכניות החינוכיות ההולמות, אשר יאפשרו מניעתן של תקריות מצערות כאלה בעתיד".

   

  תופעת האנטישמיות בטייוואן אינה נפוצה, לכן מעריכים במשרד החוץ כי פרסום התמונה נבע מתוצאה של רשלנות ולא מזדון. למרות זאת ועל אף ההתנצלות, ממשיכה התקרית לעורר הדים במדינה. חבר המפלגה הדמוקרטית המקומית, דזאי הואנג-ליאנג (Tsai Huang-liang), האשים את משרד הביטחון המקומי בבורות ודרש "להעניש את האחראים למעשה הרשלני".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים