שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  רוג'ר ווטרס: "התנגדו לחוק החרם"

  המוזיקאי העלה סרטון בו קרא להתנגד להצעת החוק שתהפוך חרמות נגד ישראל לבלתי חוקיים. "תנועת BDS היא כלי לגיטימי, לא אלים ואוהב", אמר ווטרס והוסיף: "חייבים להפוך ההחלטה"

  בעוד חוק החרם מגיע לכנסת לאישור סופי, עלה היום (ב') לרשת סרטון בו מצולם המוזיקאי רוג'ר ווטרס, מנהיג להקת "פינק פלויד" ואחד המתנגדים הבולטים בקרב כוכבי הרוק למדיניות ישראל מעבר לקו הירוק, בו הוא קורא באופן נחרץ להתנגד לחוק החרם בכל דרך אפשרית:

   

 1. מה אתם חושבים על הטענות של ווטרס? ספרו לנו בעמוד הפייסבוק שלנו 
 2.  

  "זה יהיה צעד מדרדר אם הממשל שלכם יעביר חוק שמונע מאנשים להפגין נגד מעשי הממשל. זה כל מה שארגון BDS עושה... מדובר בארגון עולמי האוחז במספר גדול של תומכים, כולל אמנים ומוזיקאים כמוני, שמרגישים שהכיבוש הישראלי בגדה המערבית מוטעה מיסודו, לא בר קיימא וחייבים להפוך את ההחלטה בכל דרך אפשרית.

    

  רוג'ר ווטרס קורא להתנגד לחוק החרם "בכל דרך אפשרית"

   

  "BDS היא כלי לגיטימי. לא אלים, אוהב ופוליטי. האלמנטים הימניים בממשל הישראלי מנסים להפוך אותו ללא חוקי. זה מוזר. אני מקווה שתהיה לכך תגובת נגד עוצמתית ודעת הקהל בשאר העולם תפנה נגד הימין וההתנחלויות וסיפוח האדמה הפלסטינית, אותה אדמה שאנו מקווים שתהפוך למדינה פלסטינית במקרה של הסכם שלום".

   

  ארגון BDS הבינלאומי, חרת על דגלו את החרם התרבותי נגד ישראל,

  לצד הסטת השקעות וביצוע סנקציות. הארגון עמד מאחורי קריאות רבות לאמנים לבטל את הופעותיהם בישראל, ובמקרה של ונסה פראדי, אף הצליח במוצהר במשימה.

   

  על פי הצעת החוק, שתעלה הערב (ב') במליאה לקריאה שנייה ושלישית, כל יוזמה לחרם כלכלי, אקדמי או תרבותי על מדינת ישראל או גופים המצויים בשטחה ובשטחי יהודה ושומרון תוגדר כעוולה אזרחית.

   

  אותו גוף שיוחרם יוכל לתבוע פיצויים מיוזם החרם - באופן שאינו תלוי בשיעור הנזק. בנוסף, יאפשר החוק לשר האוצר למנוע מאותם גופים המשתתפים בחרם על מדינת ישראל או על התנחלויות מלגשת למכרזים ממשלתיים.

   

  כזכור, ווטרס התארח במרץ השנה בתוכנית ראיונות בתחנת "אל ג'זירה", שם הצהיר על תמיכתו בארגון BDS וקרא לחבריו האמנים להצטרף לחרם תרבותי נגד ישראל. "הם (הישראלים) משלמים מס שפתיים לרצון שלהם לשלום עם הפלסטינים ומדברים על הפתרון של שתי מדינות לשני עמים, ובינתיים הם זורקים אנשים מן הרחובות בנגב ובמזרח ירושלים. הם מספחים את הגדה המערבית ובשקט בשקט ממשיכים לספח את כל האדמה. מה קורה בינתיים לפלסטינים? אני מאוד מוטרד מזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוג'ר ווטרס. "מקווה שתהיה תגובת נגד לחוק"
  צילום: מרב יודילוביץ'
  לאתר ההטבות
  מומלצים