שתף קטע נבחר

עיכוב בחקיקה ליישום הרפורמה במנהל המקרקעין

חוק העוסק בפרישת עובדים מרשות מקרקעי ישראל, כחלק מהרפורמה במנהל שאושרה לפני כשנתיים, נדחה בעקבות מארב של קדימה. חברי הליכוד עזבו את המליאה שיכורי ניצחון מאישור "חוק החרם", והח"כים מקדימה הביאו לדחיית החוק. הליכוד: הוא יעלה להצבעה בשבוע הבא

מארב מתוכנן של חברי סיעת קדימה הביא אמש (ב') לדחיית סעיף המיישם חלק מהרפורמה במנהל מקרקעי ישראל, שאושרה לפני שנתיים. מהליכוד נמסר, כי החקיקה תעלה שוב להצבעה בשבוע הבא.

 

החוק, שעלה להצבעה בקריאה ראשונה, הוא חלק מהסכם המעבר של עובדי מנהל מקרקעי ישראל לרשות המקרקעין, המחליפה את המנהל. החוק קובע הוראות מיוחדות לחישוב קצבת הפרישה שתשולם לעובד מדינה שהתמנה למשרה ברשות מקרקעי ישראל, ופרש מהשירות. הצעת החוק מבוססת על הסכמים שנחתמו בין המדינה להסתדרות העובדים.

 

בתום אישור "חוק החרם", עזבו חברי סיעת הליכוד בשמחת ניצחון את המליאה, בעוד שחברי קדימה הטעו אותם, ושבו להצבעה כדי להביא לדחיית החוק ברוב של 19 מתנגדים מול 15 תומכים. המהלך עורר כעס בקרב חברי הליכוד.

 

דובר קדימה מסר: "מדובר בסטירת לחי מצלצלת לנתניהו ולתוכניתו הפסולה להפרטת קרקעות מדינת ישראל. קדימה תמשיך להיאבק ברפורמת הקרקעות של נתניהו שאין בה שום בשורה לעשרות אלפי זוגות צעירים המשוועים לרכישת דירה".

 

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, אמר: "חבל שקדימה משחקת משחקי ילדים על גבם של גמלאי מנהל מקרקעי ישראל. החוק יובא לאישור ביום שני הבא, ויזכה לרוב גדול, כפי שזכתה החקיקה הממשלתית".

פורסם לראשונה 11/07/2011 23:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מליאת הכנסת, אמש
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים