שתף קטע נבחר

ברק נגד מפגיני ימין: לבחון תקנות לשעת חירום

בעקבות תקיפת מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף ניצן אלון, הורה שר הביטחון, אהוד ברק, ליועץ המשפטי של משרדו לבחון שימוש בתקנות ההגנה לשעת חירום נגד פורעי חוק

שר הביטחון, אהוד ברק, הורה היום (ה') ליועץ המשפטי של משרדו, עו"ד אחז בן ארי, לפנות באופן מיידי ליועץ המשפטי לממשלה, "כדי למצוא כל דרך אפשרית במסגרת החוק, כולל שימוש בתקנות הגנה לשעת חירום, להפסקת פעילות פורעי חוק ומטרידים נגד מפקד אוגדת איו"ש, תת-אלוף ניצן אלון, נגד בני משפחתו ונגד קצינים וחיילים נוספים".

 

לפני כעשרה ימים הותקפה מכוניתו של מפקד אוגדת איו"ש בצומת תפוח שבשומרון. אלון עזב את המקום, אחרי שכמה צעירים המזוהים עם הימין הקיפו את המכונית ובעטו בה, תוך שהם קוראים לעבר הקצין "בוגד". בצה"ל המעיטו בחומרת האירוע בתחילה ואמרו כי מדובר בכמה נערות טפחו על הרכב וכי אלון, שהיה בנסיעה מהצומת למפקדת האוגדה, לא ברח.

 

שר הביטחון ברק אמר בדיון הערכת מצב: "לא נאפשר מצב שבו קיצוניים יפגעו בקצינים בצה"ל. אותם קצינים ומפקדים מגנים על תושבי יהודה ושומרון ועל כלל אזרחי המדינה, מאפשרים לנהל מרקם חיים תקין ומתפקידנו להגן עליהם".

 

גם הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, התייחס באחרונה לתקיפה של תת-אלוף אלון: "עלינו לשמור על צה"ל מלוכד, להוציא אותו מכל ויכוח פוליטי ולתת למפקדים לפעול. אני כמוכם מתנגד להאשמות ולניסיון לפגוע בסמכות של מפקדים. היינו עדים למתקפה של מיעוט קיצוני. אני מתנגד מכל וכל להאשמות ולהתנכלויות שכוונו לעברו. הניסיון לפגוע בסמכותו של מפקד בכיר בצה"ל אינו בא בחשבון ואני מצפה מכולכם להמשיך ולגבות את מפקדי צה"ל ולהוקיע מעשים ואמירות כאלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
להפסיק פעילות פורעי חוק. ברק
צילום: עופר עמרם
מומלצים