שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בתמיכת חולדאי: מחאת האוהלים תתקיים בת"א
  עיריית תל אביב חזרה בה ואישרה לבסוף לקיים את מחאת האוהלים ברחבת הבימה החל מ-19:30 הערב. ראש העיר הכריז בדף הפייסבוק שלו כי היוזמה "מוצדקת וראויה". גם בי-ם יתקיים הארוע כמתוכנן

  למרות החששות מביטול מחאת הנדל"ן היום (ה') בתל אביב, ל-ynet נודע העירייה אישרה לבסוף את קיום המחאה בשעה 19:30 בכיכר הבימה, כפי שתוכנן. ראש העיר רון חולדאי הכריז בדף הפייסבוק שלו , כי "מחאת האוהלים - מוצדקת וראויה". גם המחאה בכיכר ציון בירושלים תתקיים באותה השעה כמתוכנן

   

   

  מוקדם יותר הודיעה משטרת תל אביב למארגנים, כי אין להם אישור לקיים את ההפגנה. דפני ליף, שיזמה את המחאה, ומספר אנשים נוספים, כבר נמצאים באזור הכיכר משעות הצהריים. ליף סיפרה ל-ynet כי זומנה הבוקר בדחיפות למשטרה, יחד עם עוד אחד מהמארגנים, שם הודיעו להם כי עיירית תל אביב משכה את האישור שנתנה לקיום ההפגנה ולכן גם המשטרה מבטלת את האישור.

   

  "המשטרה הודיעה לנו שהם הקימו בגללנו גדרות על כל הכיכר, ושעלינו להודיע שהאירוע מבוטל ושאנחנו נהיה אחראים על כל מה שיקרה שם היום", אמרה ליף. לאחר מכן נאלצה יוזמת המחאה להגיע לאזור כיכר הבימה, שם אחד הפעילים כבר פתח מיצג מחאה אמנותי, במסגרתו הוא הוציא את הריהוט מדירתו ופתח "סלון" בשדרות רוטשילד. לדבריה, הגיעו לאזור שוטרים שאיימו עליו לפנות את הריהוט או שהעירייה תגיע ותזרוק אותו לפח.

   

  "המשטרה ביקשה לבטל האירוע גם בפייסבוק"

  "אני מרגישה שעיריית תל אביב מערימה קשיים על קיום המחאה ושלוקחים מאיתנו אפילו את זכות הצעקה", אמרה מוקדם יותר ליף. "כרגע לא ברור אם האירוע יתקיים ובאיזה היקף.

   

  "בינתיים אנחנו כבר כאן, אך באופן אישי אין עלי אפילו אוהל כי תכננתי ללכת לעבודה, לחזור הביתה, להתקלח פעם אחרונה לתקופה הקרובה ולחזור בערב. אנחנו עוד לא מכריזים על ביטול האירוע, אבל מיידעים את הציבור שזה מה שקרה בפגישה עם המשטרה".


  "סלון" בשדרות רוטשילד (צילום: ירון ברנר)

   

  רועי נוימן, חבר בקבוצה התל אביבית, מספר שבמהלך השבוע הם הגיעו להבנות עם עיריית תל אביב באשר לקיום ההפגנה בשעות מסוימות, אבל כרגע העירייה אומרת שהיא לא מוכנה לשום דבר. "כתוצאה, המשטרה ביקשה היום לבטל את כל האירוע, גם בפייסבוק. הם לא מוכנים שגם יהיו שם 3-2 אנשים באוהל. בכל מקרה, האירוע מתקיים בינתיים כסדרו ואנחנו מתכננים להגיע לשם".

   

  מהמשטרה נמסר בתגובה: זה לא קשור אלינו, מדובר ברישוי עירוני בלבד.

   

  מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה רוצה לסייע לתושבים להביע את מחאתם, אך ביקשנו מהמארגנים להעתיק את ההפגנה למקום בטיחותי יותר עבורם ועבור תושבי העיר, כגון גן וולוקבסקי בסמוך לרכבת ארלוזרוב".

   

  בהכנת הידיעה השתתף עמרי אפרים


  פורסם לראשונה 14/07/2011 15:51

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחאת האוהלים בת"א
  צילום: ירון ברנר
  המפגינים מגיעים לשדרות רוטשילד
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים