שתף קטע נבחר

בריטניה: "ראאד סלאח ישוחרר ממעצר"

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית צפוי - לפי מקורביו - להשתחרר ביום שני בערבות. מחוץ לבית המשפט העליון בלונדון, שם התקיים דיון בערעורו, הפגינו עשרות מתומכיו

לאחר יותר משבועיים במעצר בבריטניה, השייח ראאד סלאח צפוי להשתחרר. גורמים המקורבים לסלאח אמרו כי בית המשפט העליון בלונדון החליט אחר-הצהריים (יום ו') לשחרר את מנהיג הפלג התנועה האיסלאמית. הוא אמור לצאת מהכלא ביום שני, לאחר שיפקיד ערבות. מקורביו אמרו כי הוא יוכל לנוע בחופשיות, אבל יצטרך להודיע היכן הוא שוהה.

 

אחד מעורכי דינו של סלאח אמר ל-ynet: "בית המשפט ידון בערעור שהגשנו

 נגד הגירוש. הוא ייקבע אם לגרש אותו או לא. הוא יוכיח לבית המשפט, שהוא נכנס בדרך חוקית לבריטניה".

 

ח"כ טאלב א-סאנע תקף את ישראל, בעקבות ההחלטה: "ההחלטה הזאת שברה את כל הלובי הציוני בבריטניה והכשילה את מטרתם של כל הגופים, שעומדים מאחורי הפלתו ומעצרו של השייח ראאד סלאח". סגן ראש התנועה האיסלאמית, השייח כמאל חטיב, תקף גם הוא את ישראל: "זו הצלחה גדולה לתנועה האיסלאמית. אנחנו הולכים בדרך נכונה וישרה.  צריך להפסיק את כל הצעדים שנוקטת מדינת ישראל נגדנו. הצעדים הללו לא מפחידים אותנו".

 

ראאד סלאח הגיע לביקור בלונדון בסוף החודש שעבר וכמעט נאם באירוע בפרלמנט הבריטי - למרות ששרת הפנים, תרזה מיי, אסרה על כניסתו לממלכה. בבריטניה הוחלט מיד לגרש את מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, כיוון שנכנס למדינה, ככל הנראה לאחר ששינה אות בשמו.

 

סלאח סירב לעזוב את המדינה וערער נגד ההחלטה לגרשו. בית משפט, בערכאה נמוכה יותר, דחה את בקשתו וציין כי הוא נכנס

 לבריטניה בדרך לא חוקית, ולכן יש לגרש אותו. סלאח מחה ואמר: "נכנסתי לבריטניה בצורה חוקית, ואצא ממנה בלי שיגרשו אותי".

 

מחוץ לבית המשפט העליון בלונדון הפגינו כמה עשרות מתומכים של השייח. הם קראו לרשויות בבריטניה לאפשר לשחרר את מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בערבות. אחת מהפעילות למען סלאח, אמרה לרשת אל-ג'זירה: "אנחנו מזועזעים מהצורה שבה מוחזק מנהיג פלסטיני. לא היתה כל סיבה לבית המשפט בשבוע שעבר, שלא לשחרר אותו בערבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראאד סלאח
צילום: אבי מועלם
מומלצים