שתף קטע נבחר

איראן עושה מינוס אחד: חוסמת את גוגל פלוס

הרשת החברתית החדשה היא "כלי ריגול" אמריקני, על פי גורמים באיראן ולכן נחסמה והצטרפה לטוויטר ופייסבוק. חלק מהאיראנים מצליחים לעקוף את החסימה

ממשלת איראן חסמה השבוע את הרשת החברתית החדשה גוגל+, קצת יותר משבועיים לאחר שגוגל השיקה אותה. בכך מצטרפת גוגל פלוס לפייסבוק, טוויטר ורשתות חברתיות נוספות שחסומות עבור אזרחי איראן.

 

ההסבר לתגובה המהירה יחסית של טהרן להופעתה של גוגל פלוס כלל אינו מפתיע. גורם במשרד התרבות במדינה האשים את ארה"ב כי גוגל פלוס היא "כלי ריגול חדש שלה ברשת".

 


 

השלטונות חוששים שפעילי אופוזיציה ומתנגדי המשטר בתוך איראן יעשו ברשת החברתית החדשה שבה כבר חברים יותר מעשרה מיליון גולשים, שימוש כדי ליצור קשר עם גורמים באופוזיציה האיראנית הגולה בחו"ל. על אף שפייסבוק וטוויטר נחסמו ברפובליקה האסלאמית, שמנהיגה העליון של איראן, האייתוללה עלי חמינאי, מחזיק בחשבון טוויטר פעיל למדי, ובו עדכונים על פעילותו והצהרותיו.

 

בכל זאת גולשים

באיראן יש קרוב ל-30 מיליון גולשי אינטרנט כאשר מספר האזרחים עומד על כ-75 מיליון בני אדם. למרות המגבלות, לא מעט מהם מצליחים להתגבר עליהן באמצעות גלישה דרך שרתי פרוקסי מחוץ למדינה.

 

בצורה כזאת הם יכולים לגשת לרשתות החברתיות ולעדכן על הנעשה במדינה, ובנוסף להתעדכן בנעשה ברחבי העולם.

 

בה בעת, משרד התקשורת באיראן הכניס השבוע לשימוש מערכת חדשה לסינון מנועי החיפוש גוגל ויאהו. ביום שני האחרון הוסרה בפתאומיות החסימה מעל כל האתרים החסומים באיראן, ככל הנראה בעקבות הכנסת המערכת החדשה לשימוש. באתר האיראני "תבנאק" דווח כי התקלה תוקנה בתוך מספר שעות. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא הוסיף אתכם למעגל. אחמדיניג'אד
צילום: איי פי
מומלצים