שתף קטע נבחר

האש בי-ם: יו"ר הכנסת פונה מביתו; צה"ל מסייע

השריפה שפרצה ביער ירושלים התקרבה לביתו של ראובן ריבלין וכוחות הכיבוי פינו אותו ורעייתו. "מי שנכווה ביערות הכרמל צריך להיזהר ביער ירושלים", אמר היו"ר. הרמטכ"ל הורה לצבא להגיש כל סיוע שיידרש

לאחר שמוזיאון יד ושם פונה בעקבות השריפה שפרצה בירושלים, התבקש גם יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין לעזוב את ביתו עם רעייתו. כוחות הכיבוי חוששים כי האש, שמשתוללת עתה ביער ירושלים ובאזור הר הרצל, תגיע גם לביתם של בני הזוג שבשכונת יפה נוף, והורו להם להתפנות. לא ברור לפי שעה אם פונו תושבים נוספים.

 

ריבלין ורעייתו שוהים עתה במשכן הכנסת. "מי שנכווה ביערות הכרמל צריך להיזהר ביער ירושלים", ציין יו"ר הכנסת, שהוסיף כי "כוחות כיבוי האש עושים את מלאכתם על הצד הטוב ביותר". ביתו של ריבלין ממוקם לא רחוק מחוות הגז פי גלילות שביער ירושלים, אולם הכבאים מעריכים כי האש אינה מסכנת אותה בשעה זו.


עם זאת, תושבי הבתים באזור מודאגים: "אם האש מגיעה למיכלים, כולנו אבודים, אנחנו וכל השכונה", אמרה ל-ynet מוניק מתתיהו, תושבת שכונת הר נוף הסמוכה. בדומה לשכניה, גם היא ומשפחתה יצאו למרפסת ביתם ועוקבים בחשש אחר התפשטות הדליקה. "יש פה ארבעה מוקדים בוערים כרגע, זה כבר ממש מלחמה", הוסיפה. "אם חס וחלילה כיוון הרוח יהיה הפוך, אז זה יגיע אלינו ונתפנה מיד. אנחנו לא לוקחים סיכונים".

 

צוותי כיבוי רבים הוזעקו לאזור הדליקה ופועלים לכבות את האש, שמתקדמת במהירות בחורש. הם זוכים לסיוע מצד מטוסי כיבוי וכוחות מתחנת הכיבוי בבית שמש. במקביל, הנחה הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, את כל זרועות צה"ל להעניק סיוע מלא לכוחות הכיבוי הפועלים להשתלט על האש, לרבות אספקת כלי טיס, ציוד לוגיסטי, מיכליות וכל שיידרש.


עשרות צוותי כיבוי מנסים להשתלט על הלהבות (צילום: גיל יוחנן) 

 

בתה של מוניק סיפרה כי התקשרה למכבי האש בשעה 14:15, ודיווחה על פרוץ השריפה. "כל פעם שיש שריפה אני מתקשרת. וכך עשיתי גם הפעם. התקשרתי ואמרתי 'שלום, יש כאן שריפה' והם ענו לי 'כן, אנחנו יודעים'. הבעיה היא שהגיעה רק כבאית אחת ואז זה התפשט", ציינה.

 

אמה הוסיפה כי מעולם לא ראתה דליקה בסדר גודל כזה בשכונתם. "אני מקווה שאחרי האירוע בכרמל, הרשויות יותר ערניות. אני מקווה שהמסוק המשטרתי פה עוקב אחרי המתרחש, ושיודיעו לנו אם צריך להתפנות. אבל אני מתפללת שהם יכבו את השריפה בזמן".

 

מוקדם יותר, לאחר שהלהבות הגיעו ממש לפאתי מוזיאון יד ושם, הוחלט לסגור אותו ועובדיו פונו. "הרבה מאוד עשן נכנס לתוך שטח יד ושם, אבל לא לתוך המוזיאון", הבהירה עובדת המוזיאון, אסתי יערי. "פינינו את העובדים בצורה מסודרת וללא בהלה. חלק מהעובדים נשארו כדי לערוך תיאומים עם המשטרה ועם שירותי הכיבוי".

 

רונן מדזיני, מורן אזולאי וחנן גרינברג
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס כיבוי מעל מוקדי השריפה
צילום: גיל יוחנן
ריבלין. שיבח את הכבאים
צילום: גיל יוחנן
הלהבות ביער ירושלים
צילום: בני וייס
מפת האזור. האש סמוכה ליד ושם
באדיבות ymap ואטלס
נאבקים באש ביער ירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים