שתף קטע נבחר

יד ושם: הכבאים הגיעו אחרי שעה, הצלנו אוצרות

על פי אנשי המוזיאון, רק פעולות של צוותי התחזוקה במקום מנעו מהאש לכלות את הפריטים היקרים. מכבי האש: "הגענו לאזור תוך דקות, נבדוק את הטענות"

מה מצילים קודם? האש המשתוללת היום (א') באזור ירושלים הובילה במהרה לטענות ולביקורת חריפה נגד פעולת צוותי הכיבוי. על פי מנכ"ל מוזיאון יד ושם, נתן איתן, "לשירותי הכיבוי לקח שעה מרגע שהודענו להם, הם הגיעו באיחור גדול. אנחנו ביחד עם צוותי התחזוקה שלנו עצרנו את האש ממש ברגע האחרון".

 

כל ידיעות השריפה ב-ynet:

 

השריפה, שמשתוללת מאז שעות הצהריים ביער ירושלים, באזור הר הרצל וליד מוזיאון יד ושם, הגיעה ממש לפאתי המוזיאון, שנסגר ועובדיו פונו. אדם אחד נפגע קל משאיפת עשן.

 

עשרות צוותי כיבוי מכל אזור המרכז פועלים לכבות את האש, שעדיין לא ברור למה פרצה. אזור הר נוף אפוף כולו בעשן לבן והאש התפשטה גם לכיוון חוות הגז פי גלילות שביער, אבל שם הושגה שליטה. במקום הוקם חפ"ק מבצעים. משטרת ירושלים חסמה את כל צירי התנועה המובילים ליער ירושלים.

 

איתן הדגיש כי אוצרות המוזיאון היו בסכנה ממשית כשהאש פרצה והתפשטה. "האש הגיעה למרחק של פחות מ-40 מטרים מהארכיון של יד ושם. עצרנו את האש ממש לפני שהיא כילתה את האוצרות הכי יקרים שלנו. אני לא יודע ולא רוצה לחשוב

מה היה קורה אם לא היינו מצליחים לעצור את האש".

 

בתגובה לטענות, אמר ל-ynet רשף בועז רקיע, דובר שירותי הכבאות, כי "הצוותים שלנו הגיעו לאזור תוך מספר דקות, איתרו מספר מוקדים והזעיקו כוחות גדולים נוספים. לגבי הטענה הנקודתית של יד ושם, זה עניין שנצטרך לבדוק בשלב יותר מאוחר. שירותי הכיבוי בכל אופן הפעילו מיד את כל סדר הכוחות שעמד לרשותם והזעיקו כוחות סיוע נוספים, כולל מטוסי כיבוי".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס כיבוי מעל אזור השריפה
צילום: גיל יוחנן
פעולות הכבאים באזור ירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים