שתף קטע נבחר

לקראת פינוי מגרון: מגעים בין ברק למועצת בנימין

ל-ynet נודע כי שר הביטחון נועד עם ראש מועצת בנימין, אבי רואה, בניסיון למנוע פינוי בכוח של המאחז בימים הקרובים. "אני משוכנע שהם ימצאו דרך לרדת מהעץ עליו טיפסו", אמר רואה

שר הביטחון מנסה למצוא פיתרון שקט לפינוי המאחז מגרון : ל-ynet נודע כי לפני כשבועיים נפגש אהוד ברק עם ראש מועצה אזורית בנימין, אבי רואה, לקראת פקיעת תוקף התחייבות המדינה להרוס את שלושת מבני הקבע במאחז - ביום ראשון הקרוב.

 

מאז פינוי עמונה, כמעט ולא פונו מבני קבע ביהודה ושומרון, וברק מנסה למצוא פיתרון שימנע שימוש בכוח. בפגישה, שהתקיימה באווירה טובה, טען רואה כי הריסת מבני הקבע בעת הזו היא מהלך שגוי וכי יש למצוא פיתרון אחר.

 

שר הביטחון, מצדו, הבהיר לרואה כי אינו מעוניין בפינוי בכוח, אבל אחרי הכל מדובר במדינת חוק. הוא ציין כי אם לראש המועצה ישנם רעיונות יצירתיים, הוא ישמח לשמוע על כך.

 

מאז הפגישה, נמצא ראש המועצה בקשר עם יועציו הקרובים של ברק, אולם הצדדים

לא הצליחו למצוא פיתרון מוסכם שימנע את הפינוי.

 

"אני מניח שאף אחד לא רוצה להיכנס בעת הזו למגרון ולהרוס בתים", אמר רואה בשיחה עם ynet, "הם התחייבו לבג"ץ, אבל אני משוכנע שהם ימצאו דרך לרדת מהעץ עליו טיפסו".

 

רואה אמר כי אינו יודע מה צריך לקרות כדי לדחות את הריסת המבנים. "גם הדרישות מאיתנו לא כל כך תלויות בנו, יש שם ישוב עם משפחות שמקבל החלטות", הסביר, "בסך הכל אף אחד לא רוצה את הסיפור הזה עכשיו, לכן אני אופטימי, כי אני חושב שניתן למצוא דרכים נוספות להתמודד עם המשבר והרס כזה הוא לא נכון בעת הזו".

 

בהכנת הידיעה השתתף אטילה שומפלבי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מגרון. המדינה התחייבה להרוס (ארכיון)
צילום: AP
ברק. מחפש פיתרון
צילום: צפריר אביוב
מומלצים