שתף קטע נבחר

ארה"ב: זוג חטף והכה ישראלי שסירב לתת גט

דייויד וג'ודי ווקס מואשמים כי לפני מספר חודשים חטפו ישראלי שהתגורר בניו יורק ואיימו להרוג אותו אם לא יסכים להתגרש. ווקס הניח על קורבנו שק גופות ואמר: "כדי שתתרגל לגודל"

בעל ואשה מניו ג'רזי מואשמים כי חטפו והכו אזרח ישראלי המתגורר בניו יורק ואף איימו לקבור אותו חי אם לא יעניק גט לאשתו. השניים, דייויד וג'ודי ווקס, בני 49 ו-47, הסגירו עצמם הבוקר (יום ב') לידי סוכני ה-FBI. לאחר מספר שעות הם שוחררו בערבות של 500 אלף דולרים כל אחד.

 

על פי הדיווח באתר החדשות המקומי nj.com, הקורבן ורעייתו נמצאים בהליך גירושים הכולל משמורת על ילדיהם המשותפים.

בעיצומו של ההליך עבר הגבר להתגורר בארה"ב וסירב להעניק לאשתו גט.

 

בתלונה נטען כי באוקטובר הזמין הזוג ווקס את הגבר לביתם, כביכול כדי לדון עמו בענייני עבודה משותפת לו ולדייויד ווקס, העוסק בספרות תלמודית. הגבר, בן 36, הובל לקומה העליונה של הבית, שם הכו אותו בני הזוג,

שדדו אותו וכבלו אותו באזיקים. הם איימו על חייו והכריחו אותו להסכים לגירושים.

 

על פי התלונה, דייויד ווקס אף הניח שק גופות כהה על גופו של הגבר ואמר לו: "זה כדי שתתרגל לגודל".  

 

לאחר מכן הסיע ווקס את הגבר החבול במונית לכספומט. במהלך הנסיעה הוא הכריח אותו לטלפן לאביו בישראל. ווקס איים על האב כי יהרוג אותו ואת בנו, אם לא יעביר 100 אלף דולרים למשפחת אשתו של הגבר.

 

שני בני הזוג מואשמים בחטיפה, שהעונש המקסימלי עליה הוא מאסר עולם. דייויד ווקס נואשם גם באיומים שהעונש המקסימלי עליהם הוא חמש שנות מאסר וקנס של 250 אלף דולרים. דרכוניהם של השניים נלקחו מהם אך הם לא נדרשו לענוד צמיד אלקטרוני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גבי מנשה
הליך הגירושים כולל משמורת על ילדים
צילום גבי מנשה
מומלצים