שתף קטע נבחר

נתניהו ושאמה נפגשו בעניין חוק הדיור הלאומי

ראש הממשלה ויו"ר הוועדה לחוק ועדות הדיור הלאומי נפגשו לדיון בתיקון החוק, כך שיתן מענה גם לדיור בר-השגה. שאמה עושה הכנות להרחבת החוק, שיוכן לקריאה שנייה ושלישית

בכנסת נפגשו אמש (ב') בשעה מאוחרת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ויו"ר הוועדה המשותפת לחוק ועדות הדיור הלאומי (וד"לים), ח"כ כרמל שאמה-הכהן (ליכוד), כדי לדון על אפשרות תיקון החוק בדרך שתיתן מענה כלשהו גם לקידום מהיר של תוכניות דיור בר-השגה למחוסרי הדיור. הפגישה לא נמשכה זמן רב וככל הידוע המגעים בעניין זה יימשכו.

 

 

את ח"כ שאמה-הכהן לא היה ניתן להשיג לאחר הפגישה. בינתיים נודע כי הוא עושה הכנות להרחבת החוק שיוכן לקריאה שנייה ושלישית, המחייבת לפי התקנון קבלת אישור של ועדת הכנסת המטפלת בסדרי עבודת הבית. זאת מאחר שכל דבר נוסף הוא בגדר "נושא חדש" שלא אושר במסגרת הצעת החוק שעברה במליאת הכנסת בקריאה ראשונה.

 

על הפגישה עם ראש הממשלה הודיע ח"כ שאמה-הכהן בשעות הבוקר בפתח ישיבת הוועדה המשותפת. הוא אמר כי יחלוק עם נתניהו "מחשבות לשלב בחוק אלמנטים של דיור בר-השגה ודיור לשכירות כדי שהחוק לא ייראה רק לטובת בעלי האמצעים". הוא הגיע למסקנה הזאת לאחר שסייר עם הוועדה ביום א' במאהל הבימה ושוחח עם המפגינים.

 

"אנחנו ערים למה שקורה ברחובות", אמר הבוקר לוועדה, והזכיר כי הצעת החוק גובשה והוגשה לכנסת לפני פרוץ מחאת הצעירים. "אנחנו אמורים לאשר חוק שלא רק יוצר נתיב מהיר לאישור תוכניות בנייה שבעבר היו תקועות בוועדות התכנון. החוק צריך ליצור גם תשתיות לבינוי שכונות מחדש, לקדם תוכניות פינוי-בינוי ולתת מענה לזוגות צעירים ולחסרי דיור".

 

ח"כ פאינה קירשנבאום (ישראל ביתנו) הגיבה מיד על דבריו באומרה: "החוק לא מדבר על דיור לאומי. ועדות הדיור הן ועדות ביורוקרטיות אם לא יתנו פתרון למחוסרי דיור. אם לא נבדוק תוכניות אחרות זו תהיה בכייה לדורות". מאוחר יותר שאמה-הכהן וקירשנבאום הקימו צוות לבדיקת תכנית הדיור המהיר של יו"ר מרכז השלטון המקומי שלמה בוחבוט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאהל מחאה ברמת גן
צילום: ירון ברנר
מומלצים