שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השגריר באו"ם: הפלסטינים מאוחדים - בירי עלינו
  רון פרושאור שלח מכתב למזכ"ל באן קי-מון ולמועצת הביטחון, שבו מחה על התגברות ירי הרקטות מרצועת עזה על דרום ישראל. הוא קבל על כך שהברחות הנשק נמשכות, למרות החלטת מועצת הביטחון שהביאה לסוף "עופרת יצוקה"

  שגריר ישראל באו"ם, רון פרושאור, שיגר היום (ג') איגרת דחופה למזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, ולמועצת הביטחון, ובה התריע על העלייה במספר אירועי הירי מרצועת עזה לישראל בחודש האחרון. פרושאור כתב להם כי "האחדות הפלסטינית מתבטאת בינתיים בירי על ישראל מעזה".

   

  השגריר הביע במכתב דאגה עמוקה מהתגברות הירי, והסביר כי בחודש האחרון נורו עשרות רקטות ופצצות מרגמה מהרצועה לעבר דרום ישראל. "התקפות אלה, המכוונות כלפי אזרחים ישראלים, ממשיכות להוות סכנה אמיתית לאוכלוסייה", כתב פרושאור. "ישראל רואה בחמאס אחראי באופן מלא על כל ההתקפות מרצועת עזה, ובתגובה לירי הבלתי פוסק ישראל תמשיך לממש את זכותה להגנה עצמית ותנקוט את כל האמצעים הדרושים כדי להגן על אזרחיה".

   

  השגריר הדגיש כי "התקפות אלה מהוות הפרה ברורה של החוק הבינלאומי. ירי הרקטות הבלתי פוסק מרצועת עזה הוא תזכורת חד-משמעית כי הרגיעה בעזה רחוקה מלהיות בטוחה. ארגון חמאס לא ישנה את דרכיו". הוא הוסיף קריאה: "לנוכח

  האירועים האחרונים מצפה ישראל שמועצת הביטחון, המזכ"ל והקהילה הבינלאומית יגנו את כל הפיגועים האלה וישלחו מסר תקיף וברור למחבלים ולפטרוניהם, המבקשים להסלים את הסכסוך".

   

  פרושאור כתב כי "על הקהילה הבינלאומית להקדיש תשומת לב רבה יותר למניעת הברחות הנשק לרצועת עזה. למרבה הצער, נושא חשוב זה - שהינו חלק בלתי נפרד מהחלטת מועצת הביטחון 1860 (שהביאה לסוף מבצע "עופרת יצוקה") - אינו מקבל את תשומת הלב הראויה".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים