שתף קטע נבחר

הקפאת ההליכים של אגרקסקו הוארכה ב-6 ימים

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, אישרה הארכה נוספת וקיבלה את בקשת הנאמן להוציא חלק מהעובדים לחופשה ללא תשלום

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, ורדה אלשיך, החליטה להאריך את הקפאת ההליכים של חברת אגרקסקו בשישה ימים נוספים. "החלטתי – לא בלב קל – להאריך את ההקפאה לתקופה קצרה נוספת, עד ליום שלישי הבא", נכתב בהחלטה. ההחלטה מגיעה לאחר דיון שהתקיים היום בעניין עם תום תקופת ההקפאה של שבועיים.

 

במסגרת ההחלטה קיבלה אלשיך את בקשתו של הנאמן להוציא חלק מהעובדים לחופשה ללא תשלום. "יש להביא בחשבון כי הנזק שצופנת בקשת הנאמן להוציא עובדים לחופשה ללא תשלום הינו מידתי ומוגבל בהיקפו", כתבה השופטת.

 

אלשיך כתבה בהחלטה, כי היא מעניקה את ההארכה "בכדי לאפשר השלמת הליכי הבדיקה וגיבוש ההצעות מצד מתעניינים בחברה". במהלך הדיון עלתה השאלה של 

אורח מימון ההקפאה בידי הנאמן, שלמה נס, שטען כי יש לו מספיק כסף בקופה להקפאה נוספת של שבועיים.

 

נס טען כי צריך להבחין בין העובדה החשבונאית שהחברה מצויה במצב הפסדי, לבין העובדה שתזרים המזומנים חיובי נוכח הצלחת הליכי גביה מלקוחות בחו"ל.

 

"אין ספק כי היה זה פתרון קל ונוח לכאורה לסתום את הגולל על ההליך ולשלוח את החברה לפירוק", כתבה השופטת, "אלא שאין ספק כי פתרון זה יסב לכולם נזק כבד".

 

השופטת התייחסה לבקשתה של נציגת העובדים בדיון, עו"ד גלילה הורנשטיין, לקבל מימון להסכם קיבוצי עם העובדים. "הסכם קיבוצי או הסכמה על פיצוי מוגדל לא יוכלו להסתמך על קופת ההסדר", קבעה השופטת, "אלא לכל היותר ידרשו מימון נפרד וחיצוני של המדינה. ממש כשם שבה בחר בנק ישראל לשלם מ'כיסו' לחלק מלקוחות הבנק למסחר".

 

עובדי אגרקסקו הודיעו היום כי הם ממשיכים להתבצר בבניין החברה. יו"ר הוועד, שאול צבעוני, אמר כי: "לא נאפשר לנאמן להוציא אפילו עובד אחד לחל"ת עד שהתברר תוצאות המו"מ, נמשיך את המאבק בהתאם לתוצאות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אגרקסקו
צילום: רן רימון
צילום: שלום בר טל
עו"ד שלמה נס
צילום: שלום בר טל
מומלצים