שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הנופש בסכנה? מצילים בים המלח נטשו עמדות
  לאחר שהמשטרה התערבה בסכסוך עבודה עם הנהלת אחד המלונות, הונחו מצילים בבריכות ובחופי רחצה לעזוב משמרתם ולצאת להפגין. "רוצים להעיף אותנו ולהביא עובדי קבלן", התלוננו

  נופשים בים המלח שקיוו להשתכשך במהלך הנופש גם בבריכת המלון - עשויים להתאכזב. סכסוך בין מצילים במלון דניאל להנהלה, שגרר אף התערבות המשטרה, עורר היום (ה') גל מחאה באתרי הנופש באזור.

   

  אורחים במלון דניאל סיפרו ל-ynet כי הבוקר נסגרה במפתיע בריכת המלון, לאחר שהמצילים נטשו את עמדתם במחאה על כוונת ההנהלה להפסיק את העסקתם. ועד מצילי ים המלח שלח להם מחליפים, אך לטענת המלון, המצילים סירבו לעזוב והפרו את הסדר. ההנהלה הזעיקה למקום את כוחות המשטרה, שעיכבו שלושה בני אדם בגין השגת גבול.


  המצילים במלון דניאל פתחו במחאה. שלושה עוכבו (צילום: איציק מלכה) 

   

  אולם המהומה הרגעית במלון דניאל, העיבה על חופשתם של נופשים נוספים באזור ים המלח. יו"ר ההסתדרות במרחב נגב מרכזי, יוסי הובר, הודיע כי בעקבות המקרה והתערבות המשטרה

  בנעשה, מצילים נוספים החברים בוועד, עזבו את משמרתם במספר חופי הרחצה ובבריכות מלון אחרות. 

   

  מציל במלון נירוונה שבים המלח, מוסטפא יזבקי, סיפר כי "קיבלנו הוראה מוועד המצילים לסגור את כל החופים והבריכות ולהגיע למלון דניאל, שם התחיל כל הבלגן". לאחר ההפגנה, שבו מרבית המצילים לעבודה. עם זאת, במלון דניאל הבריכה עדיין סגורה.

   

  המלון: התפקוד היה לקוי, האורחים התלוננו

  יו"ר וועד מצילי ים המלח, צחי מצליח, הסביר כי כבר לפני כשלושה חודשים הכריזו המצילים על סכסוך עבודה מול המלונות, בעקבותיו סוכם על שיפור תנאי העסקתם. "הבטיחו לשים לנו סוכות הצלה כמו שצריך, לספק ציוד עזרה ראשונה וקרם הגנה. מדובר בתנאים הדרושים כדי להציל חיי אדם", הוא הדגיש. "במלון דניאל החליטו שלא מתאים להם וועד מצילים כדי להגן על הרוחצים, והם החליטו לסיים את ההעסקה שלנו. אם יצליחו, זה ייתן פתח למלונות אחרים להעיף את המצילים כדי שיוכלו להביא עובדי קבלן".

   

  גם יוסי הררי, בעל החברה המספקת שירותי הצלה למלון דניאל,

  העיד כי "המלון לא מעוניין לעבוד עם מצילים מאוגדים". הוא הכחיש את הטענות כי תפקוד לקוי הביא לפיטוריהם של עובדיו: "במשך שנים לא התקבלה כל תלונה הנוגעת לתפקוד שלנו. אם הייתה בעיה כלשהי, אנו מזמינים את הנהלת המלון לבוא ולשוחח עמנו כדי לתקן את הדברים".

   

  עם זאת, בהנהלת מלון דניאל מתעקשים: "אנו מצרים על כך שההסתדרות מגוננת על ספק שירותים שעבודתו הסתיימה בהתאם לחוזה, בשל חוסר שביעות רצון ותלונות חוזרות ונשנות מצד אורחי המלון, תוך כדי פגיעה במקור הפרנסה של 300 עובדי המלון", ציינו בתגובה, "המלון פועל כרגיל ונמשיך לפעול למתן השירות הטוב ביותר ללקוחותנו, כפי שעשינו עד כה. אנו קוראים להסתדרות להגן על פרנסתם של 300 עובדים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "רוצים תנאים כדי להציל חיים"
  צילום: רויטרס
  מומלצים