שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

נתניהו מתגונן: פעלתי בנושא הדיור יותר מכולם

בתום שבוע למחאת האוהלים, אמר רה"מ כי הוא מחבק את המוחים, אך טען כי נלחם במצוקת הדיור למן היבחרו. הוא הבטיח עוד צעדים כדי לספק דיור בר השגה לנזקקים, חיילים משוחררים וזוגות צעירים. בירושלים המפגינים חסמו כביש עם רהיטים

מחאת האוהלים סוגרת שבוע, וראש הממשלה הודף את הביקורת עליו: בנימין נתניהו טען היום (ה') בדיונים שנערכו בנושא הדיור כי הוא פועל לטפל במצוקת הדיור מאז שנבחר לתפקיד. "איש אינו עושה יותר ממני בעניין הזה", אמר נתניהו והבטיח לנקוט צעדים נוספים כדי להגדיל את היצע הדירות.

 

מחאת האוהלים - עדכונים אחרונים ב-ynet

 

"המצוקה אמיתית, ואני מחבק את המוחים", אמר נתניהו. "אין מישהו שפועל יותר ממני בעניין הזה - החל מהרפורמות וביטול ההגבלה על הבנייה במרכז הארץ, דרך חוק הוד"לים וחוק ממ"י, כולל תמריצים למגורים בפריפריה והסבת דירות משרדים למגורים", הדגיש ראש הממשלה.


בירושלים יצאו הערב עם הרהיטים וחסמו כביש (צילום: נועם מושקוביץ)

 

נתניהו הוסיף כי ינקוט עוד צעדים כדי להגדיל את היצע הדירות, וכך לאפשר למשפחות נזקקות, יוצאי צבא, סטודנטים וזוגות צעירים לשכור ולרכוש דירות. הוא אמר כי הדיונים מתקדמים וכי החלטות יתקבלו בזמן הקרוב: "בעבר הצלתי את הכלכלה בישראל, ועכשיו אפעל לטיפול בבעיות הדיור, מחירי החלב ויתר הבעיות במשק".

 

דבריו של נתניהו באים אחרי שבוע של מחאה על מצוקת הדיור בכל רחבי הארץ: מחנות אוהלים הוקמו מתל-אביב ועד באר-שבע, מירושלים ועד כפר-סבא. הפגנות על היעדר בתים לרכישה או השכרה במחירים סבירים נערכו מקריית-שמונה ועד שדרות.


דונם פה ודונם שם. המחאה הערב בבירה (צילום: נועם מושקוביץ)

 

היום בצהריים יצאו צעירים ממאהל המחאה שהוקם בירושלים מול חומות העיר העתיקה ושכונת ממילא, וחסמו צומת ליד כיכר ספרא. הם הציבו בה רהיטים שהביאו מבתיהם וקראו לנתניהו להתעורר. "בתוך כמה שבועות נקים כאן את כיכר תחריר", אמר ל-ynet יאיר פינק, ממארגני המחאה בירושלים. הוא רמז בדבריו לכיכר המרכזית בקהיר, שבה החלה המהפכה שבה הודח נשיא מצרים, חוסני מובארק.

 

עיריית ירושלים דרשה בימים האחרונים מפעילי המחאה בעיר להתפנות מהמקום שבו הציבו את מחנה האוהלים, והיום הגיע למקום ראש העיר, ניר ברקת, שנפגש עמם. אחרי שאלה דחו שוב את בקשתו שיעזבו את המקום, נתנה להם העירייה ארכה נוספת, וכעת היא דורשת מהם להתפנות עד יום ראשון. בעירייה הדגישו כי הם תומכים בדרישות הצעירים, וכי ברקת הציע למארגנים סיוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משקיפים על המוחים, הערב בירושלים
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים