שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  העיתונאים הזרים מאיימים: נפסיק לסקר את רה"מ
  העיתונאים הזרים: "בימים האחרונים שלוש עיתונאיות אולצו להתפשט, להסיר את החזיות ולהעבירן במכונת שיקוף". לשכת העיתונות הממשלתית: "מדובר בתקלה מביכה, שננסה למנוע בעתיד"

  "מטרידים אותנו בבידוק, נשקול להפסיק לסקר את אירועי המשרד". במכתב חריף ששלח אתמול (ה') איגוד העיתונאים הזרים למשרד ראש הממשלה, שהגיע לידי ynet, מחו העיתונאים על תקריות חוזרות ונשנות, לדבריהם, אשר משפילות אותם ופוגעות במעמדם.

   

  "איגוד העיתונות הזרה מגנה בחריפות את ההטרדה המתמשכת של עיתונאים, שמגיעים לאירועים תקשורתיים למשרד ראש הממשלה. בימים האחרונים שלוש עיתונאיות בשלושה אירועי נפרדים אולצו להתפשט, להסיר את החזיות ולהעבירן במכונת שיקוף מול קבוצה של עמיתיהם", נכתב במכתב. עוד טענו העיתונאים כי בנוסף," ארנקים רוקנו

   בפרהסיה, כאשר חפצים אישיים גם כן הושמו במכונות שיקוף בפני כולם. היחס הזה הוא לא הכרחי, משפיל ובלתי פרודוקטיבי", אמרו העיתונאים הזרים.

   

  הם הפנו אצבע מאשימה ישירות למשרד ראש הממשלה ואיימו כי יפסיקו לסקר את פעילותו. "לאחר בקשות חוזרות ונשנות והבטחות שניתנו על ידי קציני הביטחון, נראה שלמשרד ראש הממשלה אין רצון לעצור את המקרים האלה. לפיכך, ארגון העיתונות הזרה תחל בהתייעצויות עם חבריה באשר לשאלה אם העיתונות הזרה צריכה להפסיק ולכסות אירועים במשרד ראש הממשלה, משום שזהו המקום היחידי בו קורות תקריות כאלה".

   

  ראש לשכת העיתונות הממשלתית, אורן הלמן, אמר בתגובה: "לצערנו, התופעה מטרידה, פוגעת ומזיקה לתדמיתה של ישראל.

   עם כניסתי לתפקיד, שר ההסברה, יולי אדלשטיין, הורה לי לפעול לשיפור מעמדם של העיתונאים הזרים בישראל ובהתאם להוראתו אנו פועלים בשורה של נושאים, בדרך כלל בהצלחה. כך אנו מנסים לעשות גם בתחום הבידוק הביטחוני".

   

  הלמן הוסיף: "מדובר בתקלה מביכה, שאנו נעשה כל שביכולתנו על מנת למנוע הישנותה. אנו מתנצלים על עוגמת הנפש שנגרמה לכתבים. זו בוודאי לא המדיניות שלנו".

   

  Read this article in English

   


  פורסם לראשונה 21/07/2011 23:57

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו. העיתונאים הזרים מאיימים
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים