שתף קטע נבחר

כחלון: דרישות המפגינים במחאת הנדל"ן בסיסיות

שר הרווחה נשלח לחזית התקשורתית על ידי ראש הממשלה, וכינה את המחאה "מבורכת". הוא אמר כי נתניהו יציג את תוכנית הדיור השבוע: "המפגינים לא מבקשים טיסות מוזלות לחו"ל. הם מבקשים דיור וחינוך, מזון וקורת גג - וחובתנו לספק זאת"

המחאה מתגברת, ושר הרווחה נשלח לחזית. שר הרווחה משה כחלון נשלח הערב (שבת) לחזית התקשורתית על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, על מנת לנסות ולהסביר לציבור המוחה את המתרחש מאחורי הקלעים. בראיון ל-ynet, אמר כחלון, שנחשב כיום לאחד השרים האמינים על הציבור, כי "תוך יומיים-שלושה תושלם התוכנית בנושא הדיור, וראש הממשלה יציג אותה. התוכנית אמורה לתת מענה לדיור, ומענה לזוגות צעירים ולזוגות משוחררים".

 

שעה קלה לפני העצרת הגדולה ביותר מאז תחילת מחאת האוהלים, שתועבר בשידור חי ב-ynet, כינה כחלון את המחאה "מבורכת, מהדברים החשובים מבחינת החברה האזרחית". הוא אמר כי "האזרחים מבינים את היכולת שלהם להשפיע. המעורבות שלהם חשובה ביותר. אין לי ספק שככל שהאזרחים יהיו מעורבים תהיה השפעה חיובית על החיים שלנו".

 

"הדרישות של הציבור מאוד בסיסיות, הוסיף כחלון על מחאת הנדל"ן, שהתפשטה משדרות רוטשילד לשאר חלקי הארץ. "המפגינים לא מבקשים טיסות מוזלות לחו"ל, וגם לא מלונות זולים. הם מבקשים לגור, לרכוש חינוך במחירים סבירים, מבקשים מזון וקורת גג. זו חובתנו לספק את הדרישות האלה. המשברים האלה לא נולדו אתמול, ולא בממשלה הזו או הקודמת. זה משברים של שנים. אין לי ספק כי הממשלה תוכל לתת פתרונות ומענים למשברים האלה".

 

בנוגע להשלכות הפוליטיות של המחאה על הליכוד, טען כחלון כי הוא אינו מוטרד מהן. "אני יותר מוטרד שהצעירים האלה לא מסוגלים לגמור את החודש. זה יותר מטריד אותי מאשר מי יהיה בשלטון. אני לא צריך להיות בשלטון כשהעם סובל, אני מוכן לוותר על זה. נכון שכל מפלגה שואפת להיות בשלטון, אבל מפלגה לא מגיעה לשלטון כדי להישאר שם".

 

שר הרווחה הדגיש כי "צריך לתת מענה לאוכלוסיות האלה, שהגיע הזמן שיוכלו לצאת בבוקר לעבודה, לחזור עם חיוך, עם שכר סביר, עם בגדים, חינוך, בריאות, כמו כל אחד. לא כל ערב יצטרכו הבעל והאישה לספור שקלים כדי לבדוק איך עוברים את השבוע".

 

נתניהו נמנע בינתיים לשוחח ישירות עם המפגינים, אבל כחלון אמר כי "ראש הממשלה רתום ומגויס למשימה הזאת, לילות כימים, יחד עם שרים רלוונטיים בממשלה. אין לי ספק שתוך יומיים יוצגו פתרונות, כמו שהוצגו פתרונות במשברים קודמים. אני בטוח שהפתרונות יהיו ארוכי טווח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כחלון. "המחאה מבורכת"
צילום: ירון ברנר
התפשטה לבאר-שבע. מחאת האוהלים
צילום: אליעד לוי
מומלצים