שתף קטע נבחר

הצייר ראאד סלאח מוחה מלונדון נגד הכיבוש

מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית ניפק מתא המעצר בלונדון ציורים ורישומים - נגד ישראל והעולם הערבי

מסגד, אוהל, וספינה טובעת עליה אדם המניף דגל - תקופת מעצרו בלונדון של השייח' ראאד סלאח, מנהיג הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בישראל, סיפקה לא רק כותרות ודיווחים חדשותיים, אלא גם ציורים ורישומים פרי עטו.


אחד מציוריו של סלאח (צילום: pls48.net)

 

"השייח' סלאח מצייר הרבה שנים", אמר ל-ynet סגנו, השייח' כמאל כטיב. "בציורים שצייר בלונדון, הוא רצה ככל הנראה להעביר מסרים לממשלת ישראל על הרדיפה והסגר הקשה על עזה".

 

סלאח שוחרר בערבות לפני כשבוע, לאחר שהוחזק במעצר במשך שלושה שבועות, בגין כניסה לא חוקית לבריטניה. הוא הגיע לביקור בלונדון בסוף החודש שעבר וכמעט נאם באירוע בפרלמנט הבריטי - למרות ששרת הפנים, תרזה מיי, אסרה על כניסתו לממלכה. בבריטניה הוחלט מיד לגרשו כיוון שנכנס למדינה ככל הנראה לאחר ששינה אות בשמו. סלאח סירב לעזוב את המדינה וערער נגד ההחלטה. בית משפט, בערכאה נמוכה יותר, דחה את בקשתו, אך סלאח מחה ואמר: "נכנסתי לבריטניה בצורה חוקית, ואצא ממנה בלי שיגרשו אותי". 


ספינה טובעת, על פי סלאח (צילום: pls48.net)

 

חבר בתנועה האיסלאמית אמר כי באמצעות הציורים, ביקש סלאח להדגיש ש"למרות מעצרו וכל הצעדים שנוקטים נגדו, התנועה האיסלאמית תזכה לניצחון. הוא רצה להעביר מסר על המצוקה החברתית והפוליטית של הציבור הערבי,

וזה שהם כבולים בתוך אדמותיהם והם מוגבלים בחופשיותם".

 

חבר אחר בתנועה הוסיף כי סלאח מתעניין במה שקורה בעולם הערבי. "הוא צייר יונה קשורה בשרשרת מאחרי חלון ובחוץ יונים בשמיים ולפי דעתי הוא התכוון להגיד שמסגד 'אל-אקצא' בסכנה והעולם הערבי מסתכל על הנושא ללא חשיבות. חצי הספינה הטובעת מסמנת שיבוא יום והמשטים יגיעו לחופי עזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד מציוריו של סלאח במעצר
צילום: pls48.net
ראאד סלאח. "מצייר הרבה שנים"
צילום: ג'ורג' גינסברג
"התנועה תזכה לניצחון"
צילום: pls48.net
הפגנת מחאה מול השגרירות הבריטית
צילום: ירון ברנר
"העולם הערבי מסתכל ללא חשיבות"
צילום: pls48.net
מומלצים