שתף קטע נבחר

חדשות האוהלים: מפנים, ונותנים פרחים לשוטרים

בנתניה פינו מתחם שקם באי תנועה, בגינת לוינסקי בת"א התעמתו פעילים עם שוטרים - ויתפנו מחר. ובינתיים, הפתעה למשטרה - באוהל מול בניין המחוז, נכתב: "מצטערים על אתמול"

בנתניה העירייה פינתה את אוהלי המחאה, בתל-אביב חיכתה לשוטרים הפתעה. שוכני מאהל המחאה בנתניה אמרו כי אלמוני השתולל, עקר אוהלים, זרק רכוש ואף משך בכוח מאחד האוהלים ילד שישן בו. שעות לאחר מכן, פינתה העירייה את המאהל, לאחר שטענה כי התקבל הנחייה מהמשטרה לפנותו - בגלל מיקומו על אי תנועה ברחוב ראשי, ומהווה סכנה. במשטרה טענו מנגד כי לא מסרו הנחייה שכזו.

 

בתל-אביב הוקם מאהל חדש בגינת לוינסקי בדרום העיר, זמן קצר לאחר הקמתו מחדש של מאהל האמהות החד-הוריות בגן התקווה. הפעילים, שהגיעו היום (א') למקום בסמוך לשעה 5 בערב, התעמתו עם שוטרים ופקחי הסיירת הירוקה של עיריית תל אביב. בסופו של דבר הם הגיעו להסכמה עם מפקד הסיירת, ציון בן שושן, כי יוכלו לשהות במקום עד מחר בבוקר ואז יתפנו. במקום 12 אוהלים.


כל הארץ אוהלים-אוהלים. המחאה בתל-אביב (צילום: בן קלמר)

 

במקביל, חיכתה למשטרת תל אביב הפתעה נעימה בדמות אוהל מול בניין משטרת המחוז

 ברחוב סלמה. בתחילה חשבו במשטרה כי מדובר באוהל מחאה, אולם כשהשוטרים נכנסו פנימה הם מצאו פתק "מצטערים על אתמול", ובסמוך הוצבו פרחים. במשטרה מעריכים כי ככל הנראה מדובר בצעד של כמה מהמפגינים, שהרגישו שההפגנה לאחר סיום העצרת יצאה משליטה.

 

האוהלים המשיכו לקום כפטריות אחרי הגשם, ואיתם גם צעדות המחאה. בירושלים צעדו אלפים לכנסת, מחו על מחירי הדיור והפגינו מול בניין ראש הממשלה. אתמול, לאחר ההפגנה ההמונית בתל אביב, בה השתתפו עשרות אלפי בני אדם, חסמו כמה עשרות מהם כבישים והתעמתו עם המשטרה. 43 מהם נעצרו במהלך האירוע ושמונה הובאו בפני שופט. כולם שוחררו, אך רק אחד מהם ללא כל תנאים מגבילים.

 

בהכנת הכתבה השתתפו אלי סניור, רענן בן-צור ורועי קייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתנצלים בפני השוטרים
צילום: בן קלמר
עוד אוהלים בדרום תל-אביב
צילום: בן קלמר
מומלצים