שתף קטע נבחר

המתלוננת נגד שטראוס-קאהן נחשפת: "האל עדי"

החדרנית לה נפיסאטו דיאלו, שהובילה לנפילתו של יו"ר קרן המטבע הבינלאומית לשעבר, תיארה כיצד כפה עליה מין אוראלי: "קמתי וירקתי, רצתי משם". היא ביקשה לדאוג שיילך לכלא כדי "שיידע שיש מקומות שבהם אתה לא יכול להשתמש בכסף"

ניסיון אחרון למנוע ניקוי הבכיר מחשד: החדרנית שהאשימה את דומיניק שטראוס-קאהן בתקיפה מינית בסוויטה של מלון "סופיטל" בניו-יורק, שוברת שתיקה. לה נפיסאטו דיאלו אמרה בראיון שהעניקה הלילה (ב') לרשת ABC כי "אני רוצה צדק. אני רוצה שהוא ילך לכלא". בראיון אחר היא גם תיארה כיצד לטענתה כפה עליה שטראוס-קאהן אקט מיני.

 

  • לכל הדיווחים בפרשת שטראוס-קאהן - לחצו כאן  

 

הראיון עצמו ישודר אחרי הצהריים (שעון ישראל) בתוכנית "בוקר טוב אמריקה", אבל בקטעים ממנו שפורסמו ניסתה דיאלו להעביר מסר חד משמעי למי שהיה ראש קרן המטבע הבינלאומית: "אני רוצה שהוא ידע שיש מקומות שבהם אתה לא יכול להשתמש בכסף שלך ובכוח שלך כשאתה עושה משהו כמו זה".


דיאלו וכתבת ABC. "אין לי ברירה אלא להיחשף" (צילום: AP)

 

שטראוס-קאהן, בן 62 היה בשיא כוחו כבנקאי עתיר מוניטין, עמד בראש קרן המטבע הבינלאומית, ונחשב למועמד בעל סיכויים מצויינים להביס את נשיא צרפת ניקולא סרקוזי בבחירות בעוד כשנה. אז התפוצצה פרשת מעצרו במחלקה הראשונה של מטוס "אייר פראנס", דקות ספורות לפני שהמריא מנמל התעופה קנדי בניו-יורק לפריז. הבכיר הצרפתי הורד מהמטוס באזיקים ונלקח לתא מעצר. דיאלו, ילידת גיניאה שביקשה מקלט פוליטי בארצות הברית, טענה כי נכנסה לחדר לנקותו ושטראוס-קאהן רדף אחריה ואילץ אותה בכוח לבצע בו אקט מיני ופגע באיבר מינה.

 

שטראוס-קאהן טען כי היה מדובר במין בהסכמה כשהחדרנית בת ה-32 ביצעה בו מין אוראלי, אולם לאחר שסרב לשלם לה, היא החליטה לנקום בו. התביעה במנהטן עומדת על סף ביטול האישומים הקשים על אונס נגד שטראוס-קאהן ואולי גם את האישומים הקלים יותר, לאחר שחשפו שקרים לכאורה בעדותה של החדרנית, בעברה ובהתנהגותה כחדרנית במלון. בין היתר נחשפה שיחה שלה עם ידיד שבה אמרה "אני יודעת מה אני עושה, יש לו הרבה כסף".

 

"הייתי לבד. כל-כך מבוהלת"

החדרנית פותחת עכשיו במאבק על שמה הטוב והגישה תביעת דיבה נגד העיתון "ניו יורק פוסט" שכתב שהיא פעלה במלון כזונה וצדה את שטראוס-קאהן לאחר שהתברר לה שמדובר בדג שמן.

 

לטענת דיאלו ההתנהלות של התביעה היא "טעות. אלוהים הוא עדי שאני אומרת אמת. מהלב שלי. אלוהים יודע את זה. הוא יודע את זה. אף פעם לא רציתי להזדהות בפומבי אבל אין לי ברירה. עכשיו אני חייבת להיות בפומבי למען עצמי. אני צריכה לספר את האמת".

 

בראיון לשבועון "ניוזוויק", תארה נפיסאטו דיאלו את גירסתה לאשר התרחש, כשלטענתה שטראוס-קאהן הפתיע אותה עירום. "את יפה", הוא אמר לה לטענתה, ומשך אותה לעבר חדר השינה. "אמרתי לו 'אדוני, תפסיק את זה'". לדבריה. "הוא משך אותי בחוזקה למיטה". הוא ניסה לדבריה לאלץ אותה לבצע בו מין אוראלי.

 

"דחפתי אותו. קמתי. ניסיתי להפחיד אותו שהמפקחת שלי נמצאת בקרבת מקום". לדבריה הוא התחיל לרדוף אחריה במסדרון הסוויטה, תפס אותה וכפה עליה את הפעולה המינית. "הוא תפס את הראש שלי כל כך חזק", היא אמרה בראיון. אחר כך, היא מתארת, "קמתי וירקתי. רצתי משם. לא הסתכלתי לאחור. רצתי למסדרון. הייתי כל כך עצבנית. פחדתי. לא רציתי לאבד את העבודה". היא עמדה במסדרון לדבריה וירקה. "הייתי לבדי. הייתי כל-כך מבוהלת". 

 

"קרקס בלתי הולם"

עורכי דינו של שטראוס-קאהן חזרו במכתב לרשת ABC שמה שקרה בחדר במלון נעשה בהסכמה,

 וכינו את הראיון של החדרנית "קרקס בלתי הולם. ברור שהמטרה היא להצית את דעת הקהל נגד שטראוס-קאהן במקרה פלילי התלוי ועומד".

 

גם התביעה סרבה להתייחס ישירות לדברי החדרנית. דוברת התובע של מחוז מנהטן אמרה כי "זהו מקרה פלילי התלוי ועומד וכדי להגן על הנוהל התקין ועל זכות הקורבן והמואשם, אנחנו לא נדון בעובדות או בעדויות במה שנשאר בשלב זה כחקירה מתמשכת".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שער "ניוזוויק"
צילום: AP
שטראוס-קאהן. "קרקס בלתי הולם"
צילום: רויטרס
מומלצים