שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

אלימות וממטרות: לילה קשה במאהל בנתניה

יושבי מחאת האוהלים הקטנה בעיר התבקשו להעביר את פעילותם לזירה אחרת, רק כדי להירטב מממטרות שהופעלו כל הלילה. "העירייה ממררת לנו את החיים"

מחאה רטובה. יושבי מחאת האוהלים המתפשטת נתקלים ברחבי הארץ בתגובות שונות לפעילותם. בעוד שבתל אביב, מאהל אחד מתרחב ומתבסס לאורך שדרת רוטשילד ומאהל אחר מפונה באישון ליל, התלוננו תושבי נתניה על התנכלות של העירייה למפגינים נגד מצוקת הדיור.

 

מחאת האוהלים - סיקור מיוחד ב-ynet

מה אתם חושבים - היכנסו לפורום מחאת האוהלים

 

לאחר שנאלצו אתמול (יום א') להעביר את אוהליהם לאתר אחר בעיר, העבירו הפעילים בנתניה לילה רטוב, שכלל הפעלת ממטרות באזור האוהלים.

 "העירייה ממררת לנו את החיים, היא פשוט לא רוצה אותנו כאן", טען אחד המפגינים.

 

המאהל הנתנייתי כולל רק חמישה אוהלים שמוקמו בתחילה ברחוב בן גוריון, בכניסה הדרומית של העיר. יושביו סיפרו כי לאחר שסירבו לבקשת פינוי של פקח עירוני, התפרע במקום אזרח לא מזוהה. ''אדם ללא מדים החל להשתולל במקום, שבר אוהלים, זרק אותם לכביש. תפס ילד שישן באוהל, משך אותו בכוח והשליך אותו לעבר הכביש. הזעקנו משטרה, אך הוא כבר הצליח לברוח", סיפרה רחל יוסף.

 

"לא ידענו מה מצפה לנו"

לדברי יושבי המאהל, נציגי העירייה הגיעו למקום לאחר התקרית, וביקשו מהם שוב להתפנות. ''לאחר משא ומתן, הסכמנו לעבור לשטח הנמצא בצד הכביש, אבל לא ידענו מה מצפה לנו. בלילה, כל שעה הממטרות פעלו והרטיבו אותנו. אנחנו מרגישים שהעירייה לא רוצה אותנו והיא פשוט ממררת לנו את החיים. איך אפשר להתנהג ככה? לעירייה לא איכפת ממחוסרי הדיור בעיר", סיפרו ל-ynet.

 

ליושבי המאהל הוצע כבר לעבור לאתר אחר, והם צפויים להיפגש עם סגן ראש העיר, אלי דלאל, כדי לפתור את הבעיות. "מדובר בתקלה טכנית ונקודתית", הגיבו בעיריית נתניה על הפעלת הממטרות. "הנושא מטופל ואין לכך כל קשר לעמדת העירייה בנושא. המאהל הוקם בצומת סואן תוך סכנה למאות הנהגים ולציבור המפגינים. לפיכך נדרשו המפגינים לעזוב את המקום ולפנות באופן מסודר לעירייה על מנת לסכם על מקום חילופי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מחאת אוהלים בירושלים
צילום: גיל יוחנן
הפגנה מול הכנסת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים