שתף קטע נבחר

צילום: ירון ברנר

ישיבת שרים בוטלה בדקה ה-90: שטייניץ לא יכול

אחרי שראש הממשלה פרסם באופן חריג הודעת הכחשה על החלפתו, שר האוצר לא הגיע לדיון הקבינט החברתי-כלכלי. "הוא עסוק בדיור", הסבירו בלשכתו, אך השרים שהגיעו זעמו

לאן נעלם יובל שטייניץ, בזמן שהוא ניצב בעין הסערה הפוליטית? באופן מפתיע, בוטלה בצהריים (יום ב') ברגע האחרון ישיבת ועדת השרים החברים בקבינט החברתי-כלכלי. בתחילה ניכר בלבול, ובהמשך טענו בלשכת שטייניץ שהוא עסוק בעניין פתרונות הדיור, ברקע מחאת האוהלים הגוברת. התגובות? כועסות ותוקפניות, בלשון המעטה.

 

מחאת האוהלים - סיקור מיוחד ב-ynet

מה אתם חושבים - היכנסו לפורום מחאת האוהלים

 

השרים כבר הגיעו למשרד ראש הממשלה לישיבה, אולם דקות אחדות לפני שהיתה אמורה להתחיל, הודיעה להם

מזכירות הממשלה על הביטול. זה נומק בכך ששר האוצר לא יכול להגיע. אנשיו אמרו שהוא הפנה את כל מרצו להכנת התוכנית שצפויה להיות מוצגת מחר בנושא הדיור והקרקעות.

 

ביטול הישיבה ברגע האחרון הוביל לזעם בקרב השרים ובכירים אחרים שכן הגיעו, על רקע המחאה החברתית המתפשטת ברחבי הארץ והגעת רוב המשתתפים לישיבה מתל אביב.

 

בין הנושאים שהיו על סדר היום, היתה גם בקשה של משרד הביטחון לאישור עסקאות עם טורקיה. בלשכת שר האוצר אמרו עוד כי בשל דחיית הגשת דו"ח מזכ"ל האו"ם בעניין המשט הקודם לעזה,

 במסגרתו דורשת אנקרה התנצלות על הרג תשעה פעילים, נדחתה גם הכרעה בנושא העסקאות הביטחוניות.

 

אתמול, בהמשך לפרסומים על דרישות בליכוד להחליף את שטייניץ, הבהיר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי בניגוד לפרסומים, הוא אינו מתכוון לעשות זאת. בהודעה שפרסמה לשכת נתניהו, נכתב כי המקור לפרסומים הם "גורמים פוליטיים אינטרסנטיים", וכי "לראש הממשלה אמון מלא בשר האוצר, שעושה עבודה מצוינת, וכל הנתונים הכלכליים הטובים של מדינת ישראל הם עדות לכך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר האוצר יובל שטייניץ
צילום: דנה קופל
מומלצים