שתף קטע נבחר

ריבלין אירח את המאהל. לבני: נתניהו יישבר

יו"ר הכנסת אמר כי אם משתתפי מחאת האוהלים ינהגו כחוק, הוא יאפשר להם להתקלח במשכן. במקביל, תקפה יו"ר האופוזיציה את רה"מ וקראה להמשיך במאבק, "כי בסוף נתניהו יישבר"

בפעם הראשונה נפגשו נציגי מחאת האוהלים עם בכיר בקואליציה: יו"ר הכנסת, ראובן ריבלין, אירח בצהריים (יום ב') בלשכתו כמה מפעילי המחאה. ריבלין אמר להם כי משכן הכנסת הוא ביתם וביקש מהם למחות באופן מסודר, ולא "לשבור את הכלים".

 

 

נציגי מחאת האוהלים, שחסמו הבוקר למשך כמה דקות את הכניסה לכנסת, ביקשו מריבלין להתערב על מנת למנוע מצב שבו יעלו חוקים להצבעה במליאה, בניסיון להרגיע את הרוחות, ולא כדי למצוא פיתרון ממשי למצוקת הדיור.

 

עוד לפני המפגש הנחה ריבלין את קצין הכנסת לאפשר לצעירים לקיים מחאה שקטה ומסודרת מחוץ למשכן - ובתמורה הם לא יפונו מהמקום. יו"ר הכנסת אמר כי בעבר איפשרה הכנסת למפגינים שנהגו כחוק להיעזר בשירותי הכנסת לרווחתם, ואף להתקלח במשכן. לדבריו, אם משתתפי מחאת האהלים ינהגו כך, הוא מצדו לא רואה מניעה לאפשר זאת שוב.


ריבלין עם נציגי המפגינים (צילום: נועם מושקוביץ) 

 

במקביל, יו"ר האופוזיציה ציפי לבני התייחסה למחאת האוהלים, בכינוס "הפורום לתכנון אחראי בנושא הוד"לים" שנערך בכנסת. לבני תקפה בחריפות את ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "מה שראינו היום בוועדות הכנסת זו תופעה שאנו רגילים לראות - נתניהו מנסה קודם כל למכור אידיאולוגיה, אחר כך הוא מנסה למכור שהוא לא אשם - המפגינים אשמים, האופוזיציה אשמה, קדימה אשמה, אחר כך מופעל עליו לחץ והוא מתחיל להישבר".

 

לבני המשיכה במתקפה: "בחלק הראשון הוא מנסה לעשות אחיזת

 עיניים, וזה מה שנעשה היום,  'אני אמכור כמה מילים שיספקו', ומילים לא יספיקו - בטח לא כאשר מדובר באחיזת עיניים עם כמה מילים על דיור בר השגה. אין משמעות למילים אם אין בצדן תרגום אמתי, גם בחקיקה, של מה זה אומר ואיך זה אמור להתבצע".

 

היא קראה לאנשי מחאת האוהלים להמשיך במחאה: "הבשורה הטובה בכל הסיפור הזה שנתניהו הוא אחד שנשבר. לכן תמשיכו להילחם וגם אנחנו נמשיך בכך - הוא ינסה למכור אחיזת עיניים, הוא ינסה למכור מילים - הוא בסוף ישבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין עם המפגינים. הצעה להתקלח במשכן
צילום: נועם מושקוביץ
ההפגנה הבוקר מול הכנסת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים