שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

יולי שובר שיאים בנתב"ג; מחר - הכי עמוס

בחודש שמסתיים חלה עלייה של 15 אחוזים בתנועת הנוסעים בנתב"ג לעומת יולי אשתקד. ביולי-אוגוסט יעברו בנמל כ-2.85 מיליון נוסעים. ההמלצה: להגיע לנמל 3 שעות לפני מועד הטיסה

חודש יולי 2011 שובר שיא של כל הזמנים כיולי העמוס ביותר בנתב"ג. כך עולה מנתונים שפרסמה רשות שדות התעופה. הנתונים מלמדים כי החודש יסתיים עם מעברם של כ-1.365 מיליון נוסעים בנמל התעופה בן גוריון. המספר הזה כולל נוסעים נכנסים ויוצאים, הן תיירים והן ישראלים, ומדובר בגידול של 15 אחוזים לעומת יולי אשתקד.

  

הכל אני יכול: אטרקציות, טיולים ובילויים בחופש הגדול

 

על פי נתוני רש"ת, קיץ 2011 יהיה הקיץ העמוס של כל הזמנים, ובמהלכו יעברו

בנמל כ-2.83 מיליון נוסעים. מי שמתכנן לבלות את סוף השבוע הקרוב בחו"ל כדאי שיידע כי מחר, יום חמישי 28 ביולי, יהיה בנמל התעופה היום העמוס ביותר עד עתה בקיץ הנוכחי, שכן במהלכו יעברו שם 61,190 נוסעים ב-373 טיסות נכנסות ויוצאות.

 

על פי נתונים של רשות שדות התעופה היעדים המובילים בקיץ זה עבור הטסים - ישראלים וזרים - הם יוון, ארצות הברית, גרמניה, צרפת, איטליה ורוסיה.   


ההמלצה: להקדים להגיע לטיסה (צילום ארכיון: יואב גלזנר)

 

לדברי מנכ"ל רשות שדות התעופה, קובי מור, רש"ת נמצאת בימים אלה בעיצומו של פרויקט המסלולים, פרוייקט תשתיות רחב היקף המבוצע במקביל לתפעול נמל התעופה בן גוריון בתנועת נוסעים המאופיינת בגידול שנתי של תשעה אחוזים.

"פרוייקט המסלולים בנתב"ג מבוצע תוך קיצור לוחות הזמנים ושמירה קפדנית מתחייבת על בטיחות הטיסה. באוגוסט יפעלו בנתב"ג 2 המסלולים מסלל 12-30 ומסלול 08-26 . בחודש ספטמבר ישוב נתב"ג לעבוד עם מסלול אחד עד סיום העבודות בעוד כשנתיים", הבטיח.

 

רשות שדות התעופה חוזרת וממליצה לציבור הנוסעים להקדים הגעתו לשדה התעופה, אפילו שלוש שעות לפני מועד הטיסה המתוכנן. כמו כן מומלץ לנוסעים לבדוק, טרם יציאתם לנמל התעופה, את מועד ההמראה או הנחיתה המעודכנים.

 

את המועדים המעודכנים ביותר ניתן למצוא באתר האינטרנט של רש"ת: www.iaa.gov.il, בחיוג מקוצר לכוכבית "המראות" (*247327) או כוכבית "נחיתות" (*465727).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמוס בנמל. ארכיון
צילום: יואב גלזנר
מומלצים