שתף קטע נבחר

קמפיין חדש של העבודה: "שרון שיקר לבגין"

הלילה ייתלו שלטים חדשים הנושאים את הסיסמה: "שרון שיקר לבגין ודהר לביירות - איך תדע שהוא לא משקר לך?". הליכוד בתגובה: "הסתה מרושעת של מפלגה בפניקה"

מטה אהוד ברק לראשות הממשלה ממשיך את הקמפיין השלילי נגד מועמד הליכוד לראשות הממשלה, אריאל שרון. מהלילה (א') ייתלו ברחבי הארץ שלטי חוצות ועליהם הסיסמה: "שרון שיקר לבגין ודהר לביירות – איך תדע שהוא לא משקר לך?". ברקע הסיסמה תופיע תמונה של שרון וראש הממשלה המנוח, מנחם בגין, כשהם מתלחשים.
המתקפה הנוכחית של העבודה באה לאחר התקפה קודמת אחרת על שרון, שהסתיימה בהתנצלות מטעם מטה ברק. לפני ימים אחדים התפרסמה מודעה בעיתון ערבי, ובו תמונות מטבח סברה ושתילה, הרומזות למעורבותו של שרון בעניין.
"יש הבדל בין המודעות", נמסר ביום ממטה ברק, "שם ניתן היה להתווכח על האסתטיקה. העובדות בשני המקרים נכונות". מהמטה נמסר כי ההוכחה לכך שהעובדות נכונות הן שתי תביעות הדיבה שהגיש שרון בנושא נגד העיתונים "טיים" ו"הארץ", שהסתיימו בהפסד לשרון.
יו"ר מטה ההסברה של ברק, ח"כ אלי גולדשמיט, נזהר בדבריו: "אני מודע לשלטים אבל לא מעוניין להגיב, לפני שאני בודק את הנושא".

ח"כ שטרית: "לא נרד לרמה שלהם"

ח"כ מאיר שטרית, ראש מטה ההסברה של הליכוד אמר בתגובה למודעה מטה ברק כי "זהו המשך תעמולת ההסתה המרושעת נגד שרון שמנהלת מפלגה שנמצאת בפניקה לאור העובדה שהיא עומדת לאבד את השלטון. לא נרד לרמה שלהם, ונמשיך להסביר לציבור, ובעובדות, את הכישלון וההונאה של ממשלת ברק, שנעשו בשנה וחצי האחרונות ולא לפני 20 שנה".
דובר הליכוד מסר כי "מדובר בהמשך תעמולת ההסתה נגד שרון, לאחר שברק הזדרז להתנצל על מודעות ההסתה הקודמות. לא חלפו 24 שעות, ומטה ברק מפרסם הודעות הסתה חדשות". עוד מסר הדובר כי "מדובר בצעד של היסטריה שנובע מאובדן עשתונות לקראת התבוסה הצפויה".

ארזי הלבנון ילוו את שרון

צעד נוסף בקמפיין של מטה ברק הוא בניית "מיצג", שילווה את כל מערכת הבחירות: מול בניין מצודת זאב הוצבו שלושה עצים, מסוג ארז הלבנון, בתגובה לראיון שנתן שרון בערוץ 1 בסוף השבוע, בו טען כי לא הוא הכניס את צה"ל ללבנון אלא ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. כמו כן חילק מטה ברק פליירים בהם מפורטים "אי דיוקים" בפרטים שאמר שרון באותו הראיון. השורה התחתונה היא תיקון דברי שרון והסבר כי "ישראל נכנסה ללבנון בשנת 78', כאשר בגין היה ראש הממשלה, ושרון שר בממשלתו".

ח"כ גילאון "יסייע" לשרון לחשוף את החלק החסוי של ועדת כהן

בתוך כך הודיע ח"כ אילן גילאון (מרצ) כי הוא מתכוון לעתור לבג"צ כדי להתיר לפרסום את החלק החסוי בדו"ח ועדת כהן, שחקרה את הטבח בסברה ושתילה.
גלאון כתב מכתב לאריאל שרון, בו הוא מציע לו סיוע בחשיפת החלק החסוי בדו"ח, ששרון מצהיר כי הוא מעוניין לפרסמו. "אני מניח ששרון מאוד עסוק בקמפיין הבחירות שלו וגם לעוזריו אין זמן. לכן הודעתי לו כי אני מוכן לעמוד לרשותו בכל רגע".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
שטרית. נסביר את הכישלון של ברק
צילום: שאול גולן
אתר הכנסת
גילאון. אני עומד לרשות שרון
אתר הכנסת
מומלצים