שתף קטע נבחר

צילום: דודו אזולאי

שר נגד תוכנית נתניהו: "לא די לזרוק דירות לשוק"

ביקורת ראשונה מתוך הממשלה נגד רפורמת הדיור. שר התיירות מיסז'ניקוב אמר כי על מנת להתמודד עם קשיי מעמד הביניים, יש "להוריד מסים עקיפים ולהקל על החיים". הערב יתרחב מאבק הדיור: ynet יעביר בשידור חי את מצעד העגלות

קולות ראשונים בממשלה נגד רפורמת הדיור של נתניהו . שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, מתח היום (ה') ביקורת מרומזת על תוכנית החירום שהציג ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפתרון משבר הדיור.

 

מחאת האוהלים - סיקור נרחב ב-ynet

 

"כדי להתמודד עם קשיי מעמד הביניים, יש להוריד מיסים עקיפים ולהקל על החיים. לא מספיק לזרוק כמה דירות לשוק, כדי להתמודד עם הנטל שעל כתפי האנשים", אמר מיסז'ניקוב במהלך כינוס תמיכה בסוף שבוע ארוך בתל אביב. הוא הודיע כי "ישראל ביתנו" תתמוך בהארכת חופשת סוף השבוע.

 

הערב יתרחב מאבק הדיור ויצטרפו אליו אלפי הורים, שיצעדו עם עגלות בתל-אביב וב-12 ערים אחרות. ynet יעביר בשידור

חי את צעדת העגלות בתל-אביב.

 

היום החליט בית המשפט המחוזי בתל אביב לבטל את תנאי ההרחקה ממאהל המחאה בשדרות רוטשילד של שלושה מהמפגינים, שנעצרו במוצאי-שבת בעת חסימת הכבישים בצומת אבן-גבירול וקפלן. המשטרה הרחיקה אותם מהמאהל למשך 15 יום ונאסר עליהם להפגין במשך 30 יום.

 

המאהלים בעשרות ערים עדיין לא קופלו, למרות הרפורמה שהציג נתניהו. בקריית שמונה, שם הוקמו 35 אוהלים, נערכים לסוף שבוע נוסף של פעילות. אביעד רוזנפלד, יו"ר אגודת הסטודנטים במכללה האקדמית תל חי, סיפר כי "נערוך קבלת שבת, אליה צפויים להגיע רבים מתושבי האזור. זהו מאבק עממי שהפריפריה שותפה לו. התקוות של הממשלה כי מדובר במאבק קצר טווח התבדו. נישאר כאן עד שבאמת יקרה משהו ולא נשמע רק הבטחות ומסיבות עיתונאים".


מחאת אוהלים גם בכפר יונה (צילום: טל כהן) 

 

במסיבת העיתונאים שלשום הציג נתניהו את תוכניתו להוזלת הנדל"ן, וניסה לרצות את הסטודנטים שניצבים במרכז המאבק. הוא העריך כי חוק הווד"לים שלו יביא להוספת כ-50 אלף דירות, והבטיח לבנות כעשרת אלפים דירות לסטודנטים במעונות ולתת להם הנחה של 50% בתחבורה

הציבורית.

 

"הדבר הראשון שאנחנו הולכים לבצע, בשבוע הבא, הוא להשלים שני שינויים ענקיים", אמר נתניהו. "הדבר הראשון שנעשה הוא לשנות את החסמים לתכנון דירות, והדבר השני הוא שחרור החסמים לשיווק הקרקעות לדירות. אנחנו עובדים על זה שנתיים". נתניהו אמר כי ביקש להתחיל את הרפורמה הראשונה והשנייה במינהל מקרקעי ישראל עוד בתחילת הקדנציה שלו.

 

בנוסף, הבטיח ראש הממשלה גם בנייה לשכירות מוזלת. "אנחנו באים ואומרים כי נשווק קרקע לבנייה של אלפי יחידות דיור חדשות במטרה להביא לשכירות מוזלת, וההנחה תינתן בכמה מסלולים של בין 25 ל-100 אחוז. מאה אחוז זה חינם", אמר נתניהו, "כל ההוזלה הולכת לדייר".

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי, נעמה כהן פרידמן וחגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיסז'ניקוב. "להקל על החיים"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים